Sony Music та ще 5 компаній вимагають $372 млн від інтернет-архіву через порушення авторського права

Sony Music та ще 5 компаній вимагають $372 млн від інтернет-архіву через порушення авторського права

Sony Music та ще 5 компаній вимагають $372 млн від інтернет-архіву через порушення авторського права
Фото: LvivVinil

Sony Music Entertainment та п'ять інших великих музичних компаній подали до суду на Internet Archive, заявивши, що розміщення ним старих пісень і записів в інтернеті є "гуртовою крадіжкою" музики, захищеної авторським правом. Про це повідомляє видання Bloomberg.

Громадська організація Internet Archive займається збереженням культурного надбання та оцифровує, зокрема, звукозаписи, випущені до 1972 року. Лейбли позиваються через проєкт Great 78, метою якого є збереження музики, записаної на платівках зі швидкістю обертання 78 обертів за хвилину.

"Кричуще порушення Internet Archive авторських прав стосується сотень тисяч творів найвидатніших артистів ХХ століття", — заявили адвокати звукозаписних компаній у позові, поданому до федерального суду Мангеттену.

Серед згаданих артистів: Френк Сінатра, Елла Фіцджеральд, Біллі Голідей, Майлз Девіс та Луї Армстронґ.

Компанії додали до позову список із 2749 записів, що є "лише невеликою вибіркою" записів, які архів розмістив без дозволу. Вони просять суд зобов'язати архів:

  • видалити всі матеріали, захищені авторським правом;
  • виплатити 150 000 доларів компенсації за кожен розміщений твір, що загалом становитиме 372 мільйони доларів.

На сайті проєкту Great 78 зазначено, що вже вдалося розмістити понад 400 000 записів, і що його метою є "збереження, дослідження та відкриття записів на 78 об./хв". Але звукозаписні компанії кажуть, що нібито альтруїстичні заяви архіву лише приховують крадіжку.

Компанії також заявили, що пісні, збережені на сайті проєкту, вже доступні через стримінгові та інші музичні сервіси, тому їм "не загрожує небезпека бути втраченими, забутими або знищеними".

Internet Archive також втягнутий у розгляд справи з низкою американських видавців на чолі з Hachette Book Group через Національну бібліотеку з надзвичайних ситуацій.

Організація видавала відскановані копії книг к розпал пандемії, що видавці схарактеризували як "навмисне масове порушення авторських прав". Федеральний суддя виніс рішення проти Internet Archive у цій справі, хоча організація планує подати апеляцію.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок