Держекспертиза підтвердила: будинок на Жилянській, пошкоджений торік дронами, можна відновити, КМДА заперечує

Держекспертиза підтвердила: будинок на Жилянській, пошкоджений торік дронами, можна відновити, КМДА заперечує

Держекспертиза підтвердила: будинок на Жилянській, пошкоджений торік дронами, можна відновити, КМДА заперечує
Колаж: Хмарочос

Експертиза державного підприємства "Київський промбудпроект" показала, що зруйнований іранським дроном будинок на Жилянській у задовільному стані, його можна відновити. Експертизу замовили мешканці будинку: про її результати повідомила депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова, а також голова ОСББОб'єднання співвласників багатоквартирного будинку будинку Тетяна Махрінська в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна". Однак КМДА вважає будинок аварійним і не погоджується на реконструкцію.

"Експертиза міста щодо будинку на Жилянській, яка була проведена в рекордно короткі терміни, не відповідає дійсності", — зазначила Ксенія Семенова.

Депутатка додає, що міська експертиза не містить конкретики, а тільки висновки, що будинок аварійний і його можна лише знести. Ці висновки місто зробило того ж дня, коли сталася атака дронами, — 17 жовтня 2022 року.

Зруйнований будинок на Жилянській
Зруйнований будинок на Жилянській. Ксенія Семенова/Facebook

Натомість державна експертиза від ДП "Київський промбудпроект" тривала два місяці. Експертний висновок містить детальні фото й обґрунтування. Наприкінці — рекомендації про відновлення споруди.

Міська експертиза про будинок на вулиці Жилянській, 116А
Міська експертиза про будинок на вулиці Жилянській, 116А. Ксенія Семенова/Facebook

Експертиза ДП "Київський промбудпроект" щодо будинку на Жилянській, 116А
Експертиза ДП "Київський промбудпроект" щодо будинку на Жилянській, 116А. Ксенія Семенова/Facebook

Що відомо про зруйнований будинок на Жилянській у Києві

17 жовтня 2022 року війська Росії атакували Київ іранськими дронами-камікадзе. Унаслідок вибуху п'ятеро людей загинули і був пошкоджений 120-річний будинок на вулиці Жилянській, який є частиною київської історичної забудови.

Того ж дня в ефірі телемарафону мер Віталій Кличко повідомив, що будинок зруйнований на 90% і відновленню не підлягає, а його мешканців розселять у готелях або гуртожитках.

Наступного дня після трагедії мешканці столиці зареєстрували петицію на сайті Київради з проханням відновити 120-річну будівлю. Експерт Центру розвитку міст та активіст Дмитро Перов висловив переконання, що в будинку під час капремонту у 80–90-ті роки були замінені внутрішні перекриття. За його словами, будинок зовсім не схожий на такий, що підлягає знесенню чи демонтажу. Краєзнавець Антон Короб розповів про архітектурну та історичну цінність споруди.

Кличко розглянув петицію стосовно відновлення будинку. У своїй відповіді він вказав, що конструктивні елементи та інженерні мережі не можна відновити. Також Кличко повідомив, що будинок на Жилянській не перебуває на обліку як пам’ятка або об’єкт культурної спадщини.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок