Російська влада намагається поширювати свою пропаганду серед дітей, залучаючи відео у TikTok, шкільні підручники та блогерів. Про це йдеться у матеріалі видання iNews.
Раніше Суспільне Культура повідомляло про те, що у Росії повністю переписали підручник з історії для старших класів — тепер там є розділ про "спецоперацію", політику дерусифікації в країнах Балтії називають "відродженням нацизму", Революцію гідності — збройним повстанням, а анексію Криму — "поверненням до Росії".

За словами Андрія Смицнюка, викладача української мови в Кембриджському університеті, ці зусилля свідчать про те, що російський уряд серйозно налаштований формувати свідомість молоді, щоб заручитися підтримкою свого вторгнення.
"Ці дії можуть бути показником того, що російська влада очікує, що війна з Україною затягнеться надовго, тому для неї буде краще, якщо нове покоління росіян, особливо ті, хто незабаром вступить до університету, матимуть шанс отримати погляд на війну від уряду, перш ніж вони отримають його з інших джерел", — зазначає він.
Орієнтація на молодь не є абсолютно новою ідеєю. У перші тижні вторгнення соціальні мережі заполонила низка прокремлівських пісень та своєрідних "флешмобів".
Наприклад, дітей у російських школах та дитячих садочках змушували вишикуватися у формі літери Z, яка стала символом для прихильників Путіна, або переодягатися у військову форму. Потім фото та відео публікували в соціальних мережах.

Доцент кафедри української та східноєвропейської культури Університетського коледжу Лондона Віллем Блекер зазначив, що новий підручник з історії містить текст, який попереджає дітей про те, що інтернет наповнений фейковими новинами про Україну, "хоча, звісно, Росія виробляє такі фейкові новини в промислових масштабах".
"Загалом це не дивовижний розвиток подій, а сигнал про те, що Кремль дійсно подвоює свої пропагандистські наративи на підтримку війни, особливо стосовно молоді — людей, яких, зрештою, незабаром призвуть до армії", — додав він.
Пропаганда у відеоіграх
Суспільне також розповідало, що пропаганда Москви поширюється на світові популярні відеоігри, як-от Minecraft, Roblox і російську версію World of Tanks.
Наприклад, у Minecraft росіяни відтворили битву за українське місто Соледар та опублікували відео гри в російській соціальній мережі "ВКонтакте".
У російській версії гри World of Tanks можна помітити парад танків Радянського Союзу в Москві 1945 року. А на ігровій платформі Roblox створили парад військ МВС РФ для святкування державного свята Дня Росії.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]