На фронті 8 серпня загинув засновник "Мегамаршу у вишиванках", громадський діяч, біохімік за фахом, старший солдат та бойовий медик 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Андрій Бабінський. Про це 10 серпня повідомили на Facebook-сторінці проєкту.
Там зазначили, що Бабінський захищав Україну від початку повномасштабного вторгнення у складі 97 батальйону 107-ї бригади Сил територіальної оборони, де здобув фах бойового медика.
Пізніше воював на Харківщині та під Бахмутом. А влітку 2023 року перевівся до 80-ї ОДШБр, брав участь в українському контрнаступі на Запорізькому напрямку. Мріяв звільнити Крим.
Бабінський загинув поблизу населеного пункту Червона Криниця, Оріхівського району, Запорізької області від російського артилерійського обстрілу касетними боєприпасами.

"Андрій був непересічною талановитою особистістю. Надійний друг, завжди дотепний, щирий, кмітливий, легкий на підйом, цілеспрямований. Адже із ходи на кілька людей у 2008 році мегаграндіозний марш у вишиванках виріс до багатотисячної та знакової міжнародної події", — йдеться у дописі.
Прощання з Андрієм Бабінським відбудеться 11 серпня (п’ятниця) у його рідних Сокирянах (Чернівецька область).
"Мегамарш у вишиванках" Андрій Бабінський започаткував восени 2008 року. Учасники мегамаршу традиційно двічі на рік збираються у вишиванках та вирушають у ходу вулицями міст.
Із зовсім невеликої події у Києві на кілька людей, мегамарш перетворився на багатотисячний знаковий міжнародний захід.

"Завдяки Андрію, хода у вишиванках стала регулярним масовим заходом у десятках українських та закордонних міст, а традиційна українська сорочка — впізнаваним міжнародним брендом", — додають у спільноті.
Андрій Бабінський також був одним із популяризаторів гри "Криївка" — патріотичної альтернативи "Мафії", та співорганізатором низки культурно-мистецьких подій Києва й інших міст: концертів, фестивалів, лекторіїв, кінопоказів, етновечірок та квартирників, де гуртувалась патріотична молодь.
У 2013–2014 роках із перших днів протестів був активним учасником Революції Гідності.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]