На Радіо Культура і телеканалі Суспільне Культура з 7 до 11 серпня о 15:40 виходить проєкт "Щоденники війни", який розповідає історії українських дітей, що на власні очі побачили широкомасштабну війну і задокументували її у своїх щоденниках.
Ведуча Радіо Культура Тетяна Трощинська записала інтерв’ю з Миколою Костенком та Владиславом Пятіна-Пономаренком з Маріуполя, Олександрою Антоненко з Харкова, Марією Філіпченко з селища Бердянське (Маріупольський район) та Іванною Румянцевою з Білої Церкви.
"Це дуже важливий для мене проєкт. Я намагалася ступити на ту територію, по якій боляче ходити навіть подумки. Але мої герої та героїні виявились дуже сміливими, готовими до рефлексій. Це проєкт про те, як втрати і біль змінюють нас. Я б хотіла, щоб із цього виростала нова зрілість нас як нації", — каже Трощинська.

А у неділю, 13 серпня, о 22:00 на телеканалі Суспільне Культура вийде спеціальний випуск програми "Культурний інстинкт", де глядачі побачать інтерв'ю із Софією Громаковою з Маріуполя та Катериною Кришкевич з Лиману.
Обидві дитини пережили окупацію, обидві втратили тат і свій болісний досвід виклали у щоденниках та картинах.
"Робота над проєктом була і легкою, і складною водночас. Складною через те, що говорити про жахи війни з дітьми — боляче і страшно. А легкою, напевно, тому що, переживши той морок, обидві дівчинки зберегли своє світло", — розповіла журналістка Анастасія Клітна.
Усі ці інтерв’ю — частина проєкту "Щоденники війни", ініційованого візіонеркою Христиною Храновською та організованого ГО Port of Culture за підтримки МЗС України.

У межах проєкту в мерії Амстердама (Нідерланди) проходитиме виставка "Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей", де будуть представлені дитячі щоденники й малюнки. Записані інтерв’ю стануть доповненням до експонатів виставки — їх можна буде прослухати або подивитися за qr-кодами, розміщеними поруч.
Офіційне відкриття відбудеться 17 серпня, і виставка триватиме до 24 вересня. Вона також наголошує на тому, що існує безліч нерозказаних історій, які потребують уваги.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]