"Запорожець за Дунаєм" та захід пам'яті Амеліної: українські митці виступлять у Польщі та Латвії на День Незалежності

"Запорожець за Дунаєм" та захід пам'яті Амеліної: українські митці виступлять у Польщі та Латвії на День Незалежності

"Запорожець за Дунаєм" та захід пам'яті Амеліної: українські митці виступлять у Польщі та Латвії на День Незалежності
Одеська національна музична академія

У Вроцлавській опері в Польщі 24 серпня поставлять твір "Запорожець за Дунаєм" Семена Гулака-Артемовського, а в межах фестивалю Punctum у Латвії відбудеться захід пам’яті письменниці Вікторії Амеліної, яка загинула під час ракетної атаки Росії на Краматорськ.

Про це написали на вебсторінках Вроцлавської опери та фестивалю Punctum.

"Запорожець за Дунаєм" у Вроцлаві

Оперний театр повідомляє, що патронат над виставою взяв посол України в Польщі Василь Зварич. Гратимуть спеціально запрошені артисти з України, деякі з яких знайшли прихисток у Польщі. Крім того, в опері виступатимуть українські діти, які поки живуть у Вроцлаві та Нижній Сілезії.

Афіша вистави "Запорожець за Дунаєм" у Вроцлаві
Афіша вистави "Запорожець за Дунаєм" у Вроцлаві. Opera Wrocławska

Перед виставою відбудуться майстер-класи з оперного співу, театрального мистецтва й танцю. "Вистава — це чудова нагода показати, що опера є універсальною та актуальною формою, а з творчістю Семена Гулака-Артемовського можна говорити про важливі емоції та переживання, які торкнулися України", — пишуть вроцлавські організатори.

Твір "Запорожець за Дунаєм" вважається класикою української опери. У ній ідеться про запорожців, які, опинившись у турецькій неволі, намагаються облаштувати місце, що замінить їм дім на чужині. Твір актуальний і сьогодні, завдяки йому "польський глядач зможе пізнати українську чутливість, а українська громада відчує заміну дому, за яким сумує" — ідеться в пресрелізі до вистави.

Punctum Festival 2023

24 серпня, у День Незалежності України, в Музеї історії медицини Пауля Страдіня у Ризі відбудеться захід пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Вона померла 3 липня внаслідок травм, отриманих під час атаки Росії на Краматорськ 27 червня. Участь у читаннях візьмуть колеги, знайомі та друзі Вікторії — українські письменники Саша Довжик і Дарія Калашникова, українсько-польські письменниці Жанна Слоньовська та Аріель Розе, а також перекладачка Мара Полякова. Модераторкою стане журналістка Рита Рудуша.

Письменниця Вікторія Амеліна
Письменниця Вікторія Амеліна. Вікторія Амеліна. Джерело: Facebook

Фестиваль Punctum триватиме з 22 до 31 серпня. Це літературний захід, який відбувається щорічно з 2017 року, об’єднуючи представників різних культурних сфер. У 2019 році фестиваль отримав спеціальний приз Щорічної латвійської літературної премії.

Афіша Punctum Festival 2023
Афіша Punctum Festival 2023. punctummagazine.lv

Цього року програма фестивалю зосереджена на процесах змін у світі — з акцентом, що для побудови кращого майбутнього потрібна спільна робота. Учасники розглядатимуть різні сценарії майбутнього – літературні утопії та антиутопії, а також досліджуватимуть терапевтичний та трансформаційний потенціал літератури.

Фестиваль розпочнеться мовчазними читаннями — подією, спрямованою проти домашнього насильства. Для письменників фестиваль цьогоріч збільшує можливості бібліотерапії та розширення аудиторії. Усю програму фестивалю можна переглянути тут.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок