Нищук прокоментував можливі реформи у роботі Шевченківського комітету

Нищук прокоментував можливі реформи у роботі Шевченківського комітету

Ексклюзивно
Нищук прокоментував можливі реформи у роботі Шевченківського комітету
Фото: Roman Nikolayev, Євген Нищук/Facebook

Голова Шевченківського комітету Євген Нищук зазначив, що перші завдання, які стояли перед ним на цій посаді, уже виконані. Йдеться про минулорічну кампанію та дискусійне питання "міфічної номінації". Нагородження лавреатів Шевченківської премії 2023 планується у серпні.

Про це він зауважив у коментарі Суспільне Культура.

"До певної міри зняли дискусії щодо міфічної додаткової номінації, яка лишалась незрозумілою — в якому жанрі вона працюватиме. Адже тих п'ять лавреатів, що були оприлюднені, у своєму доробку мали військову тематику. Я поспілкувався з експертним середовищем, постала ситуація не проводити її додатково, і взагалі починати процес пізніше", — зазначив очільник Шевченківського комітету.

Він зазначив, що для нього було важливо зробити процес легітимним. Також, за його словами, важливим критерієм у роботі була довіра культурної спільноти до нового складу Шевченківського комітету. Саме з огляду на довіру сформували новий склад.

Нищук прокоментував можливі реформи у роботі Шевченківського комітету
Фото: Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка/Facebook

Він також зауважив, що у категорії "візуальне мистецтво" має намір зробити зміни: або розширити склад, або розділити.

"Крім творів образотворчого мистецтва, скульптури, фото і так далі, додати народно-прикладне мистецтво", — зауважив Нищук.

Він це пояснив тим, що у цій номінації подають професіоналів та проєкти у різних жанрах і порівнювати їхні здобутки некоректно.

"Ви знаєте, що Україна славиться народними ремеслами від півника у Бородянці й багатьох інших речей — воно дещо було поза увагою, і мені б хотілося зробити цю додаткову номінацію. Чи, наприклад, у музичному мистецтві в нас є поєднання: є композиторка Богдана Фроляк, є відомий диригент Володимир Сіренко, є оперна співачка Анжеліна Швачка. І водночас є представник сучасного музичного мистецтва Фагот — Олег Михайлюта, фронтмен гурту ТНМК. Можливо, там також буде розділення, можливо, ще буде доповнення однієї номінації — концертно-виконавська діяльність. Не тільки як творці музичного продукту, а ще й виконавці", — сказав Нищук.

Коментуючи склад цьогорічної комісії, Нищук зауважив, що намагався поєднати професіоналів різного віку і зокрема наголосив, що у секції кіно є Іванна Сахно, яка "може стати таким до певної міри промоутером і самого комітету, і Шевченківської премії, і України у світі".

Нищук прокоментував можливі реформи у роботі Шевченківського комітету
Іванна Сахно у серіалі "Асока". Кадр з трейлеру

За його словами, вона братиме участь у роботі комітету через Skype, а також прилітатиме на засідання, щоб брати участь у роботі комісії безпосередньо.

"Я сподіваюсь, що зараз у часи війни у нас настільки вибух візуального мистецтва та, зрештою, по всіх жанрах у нас просто неймовірний креатив, неймовірні твори. І якраз з оцим лейтмотивом внеску в нашу перемогу, з напрацюванням наративу нашої нової героїчної парадигми, нашої неймовірно жертовної країни, яка зараз дивує увесь світ. І ця рефлексія має бути в тих роботах, які вже є, які будуть надалі" — зазначив Нищук.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок