Twitter "украв" новий акаунт, а в Індонезії заблокували домен: історії, повʼязані з ребрендингом соцмережі Маска

Twitter "украв" новий акаунт, а в Індонезії заблокували домен: історії, повʼязані з ребрендингом соцмережі Маска

Twitter "украв" новий акаунт, а в Індонезії заблокували домен: історії, повʼязані з ребрендингом соцмережі Маска
Колаж Суспільне Культура, @X, indiatimes.com

Нещодавній ребрендинг Twitter на X уже повʼязують із кількома неприємними історіями. Спочатку компанія забрала в користувача обліковий запис @x, не заплативши за це, а потім новий домен заблокували у деяких країнах Азії відповідно до законів про боротьбу з порнографією.

Видання TechCrunch повідомляє, що раніше обліковий запис @x належав фотографу із Сан-Франциско Джин Ікс Хвану (Gene X Hwang), який користувався ним із 2007 року. Він підтвердив виданню, що компанія просто заволоділа його акаунтом без пропозиції фінансової компенсації, заявивши йому, що це її власність.

ілон Марк твітер
Новий акаунт Twitter. Скриншот зі сторінки у Twitter/X

У листі компанія подякувала Хвану за його лояльність і запропонувала йому вибір сувенірної продукції X та екскурсію до штаб-квартири як "відображення нашої вдячності".

"Було б добре, якби вони компенсували це, оскільки це мало для мене велику цінність, але все так, як є", — повідомив Джин Ікс Хван.

Акаунти у Twitter, що складаються з однієї літери, здебільшого створені в перші місяці існування соцмережі, коли більшість людей ще не чули про неї, і вважаються найціннішими в сервісі. Вартість таких облікових записів оцінюють у десятки тисяч доларів.

Компанія перевела обліковий запис Хвана у Twitter на новий акаунт: "@x12345678998765", залишивши йому всіх підписників.

ілон Марк твітер
Лист від X через Джин Ікс Хван, TechCrunch

Водночас, за повідомленням видання The Telegraph, Індонезія заборонила доступ до сайту x.com. Влада країни, де більшість населення є мусульманами, стверджує, що цей домен в минулому був пов’язаний з азартними іграми та порнографією.

Протягом останніх шести років вебсайт був порожнім, за винятком однієї літери Х. Директор Міністерства зв’язку країни заявив, що він чекає на відповідь від компанії Маска, щоб підтвердити, що домен буде використовуватися Twitter.

Неправильне поводження з @x було лише одним з багатьох випадкових кроків, пов'язаних із ребрендингом Twitter:

  • Twitter не захистив права інтелектуальної власності на бренд X, оскільки Microsoft, Meta та інші компанії мають претензії на різні торгові марки з літерою X.
  • Компанія не отримала дозволу від міської влади на зняття вивіски Twitter із будівлі, що змусило поліцію зупинити роботи.
  • Компанія не повністю оновила свій вебсайт і додаток, які, хоча тепер і мають знак X, все ще закликають користувачів "шукати у Twitter" або натискати кнопку "твітнути".

Що відомо про купівлю Маском соцмережі Twitter

Маск став власником Twitter наприкінці жовтня 2022 року, після чого заявив, що компанія витрачає надто багато грошей почав звільняти працівників. Тим, хто залишилися, він запропонував працювати понаднормово і розмістив в офісі в Сан-Франциско спальні місця. 4 листопада стало відомо, що Маск скоротив штат до 7 500 осіб. Працівники заявили, що звільнення торкнулися цілих команд.

Згодом Маск заявив, що запроваджує нові правила роботи соцмережі та розморожує деякі раніше заблоковані акаунти.

12 травня 2023 року стало відомо, що Маск призначив Лінду Яккаріно на посаду гендиректорки Twitter.

2 липня Маск заявив, що у соцмережі Twitter тимчасово вводяться обмеження для користувачів на перегляд кількості постів за добу.

А 23 липня власник Twitter Ілон Маск оголосив про ребрендинг соціальної мережі та зміну логотипа.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок