Міністр цифрової трансформації Михайло ФедоровОфіційно посада має назву "віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України — міністр цифрової трансформації" потрапив на обкладинку провідного медіа про технології Wired. На сторінках журналу — інтерв’ю міністра, в якому він розповів про створення фандрейзингової платформи United24. Фото обкладинки журналу опублікував бізнесмен, співвласник monobank Олег Гороховський.
Також видання опублікувало матеріал про Федорова. Wired назвали його "однією з ключових фігур у війні, яка паралельно ведеться в кіберпросторі… у світі, де життєво важливими навичками є цифровий маркетинг та краудфандинг — світі Федорова".
"Віцепрем’єр-міністр України допоміг країні перезавантажити та впровадити інновації у військові зусилля, створивши оборонну промисловість з нуля та використовуючи свої зв’язки у сфері високих технологій, щоб відрізати Росію від світу", — схарактеризували Федорова у Wired.
У 2022 році на обкладинці Wired опинявся президент Володимир Зеленський.
Хто такий Михайло Федоров
Михайло Федоров — міністр цифрової трансформації України, віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій; український ІТ-підприємець, засновник цифрового агентства. Керівник digital-напряму передвиборчої кампанії президента України Володимира Зеленського у 2019 році.
Після перемоги Зеленського на виборах у травні 2019 року Федоров став позаштатним радником президента з digital-напряму.
На позачергових виборах до Верховної Ради у 2019 році Федорова обрали депутатом від партії "Слуга Народу". 29 серпня 2019-го його призначили на посаду віцепрем’єра – міністра цифрової трансформації в уряді Олексія Гончарука. Федоров залишився на посаді й за прем'єрства Дениса Шмигаля, у 2023 році його повноваження навіть розширились.
Федоров був наймолодшим членом Кабміну в історії незалежної України: він очолив Мінцифри у 28 років.
Мета Федорова, за його словами, — побудувати "державу в смартфоні". Тобто зробити так, щоб більшість документів та державних послуг були доступні онлайн. Так можна уникнути бюрократії, черг та інших незручностей для громадян України.
"Згідно з планом уряду, до 2024 року громадяни мають отримати доступ до 100% державних послуг. Якщо така послуга не буде доступна онлайн, значить, її не буде і в офлайні", — заявив міністр цифрової трансформацїі.
За час роботи в уряді Федоров та його команда запустили низку проєктів, пов'язаних із цифровізацією. Серед них:
- портал та застосунок "Дія", який дає змогу отримувати держпослуги онлайн;
- COVID-сертифікати у смартфоні;
- національну онлайн-платформу для розвитку цифрової грамотності "Дія. Цифрова освіта";
- портал "Дія.Бізнес", що стане в пригоді підприємцям для створення, розвитку та масштабування бізнесу;
- "Дія.Платформа Центрів" – сервіс для отримання адміністративних послуг;
- платформа "єДопомога" для допомоги всім постраждалим від російської агресії;
- спеціальний правовий та податковий простір для IT-компаній "Дія.City";
- "Е-резидентство", що відкриває іноземцям можливість отримати статус електронного резидента та заснувати свій бізнес в Україні онлайн.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться нашYouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]