Автора музики до серіалу "Венздей" та фільму про Бетмена Денні Ельфмана звинуватили у сексуальних домаганнях

Автора музики до серіалу "Венздей" та фільму про Бетмена Денні Ельфмана звинуватили у сексуальних домаганнях

Автора музики до серіалу "Венздей" та фільму про Бетмена Денні Ельфмана звинуватили у сексуальних домаганнях
Фото: dannyelfman/Instagram

На композитора Денні Ельфмана подали до суду після того, як він не виплатив $830 000 (близько 31 мільйона гривень) ймовірній жертві сексуальних домагань. Про це 20 липня з посиланням на розслідування Rolling Stone повідомляє видання The Guardian.

19 липня 2023 року піаністка та композиторка Номі Абаді, номінована на премію "Ґреммі" у 2015 та 2016 роках, подала скаргу проти Ельфмана до вищого суду Лос-Анджелеса. Вона заявила, що композитор порушив контракт та не сплатив повну суму компенсації.

Видання Rolling Stone повідомляє, що "на основі даних багатьох джерел і документів відомо, що суперечка стосується претензій щодо сексуальних домагань".

У коментарі для видання прессекретар Ельфмана зазначив, що звинувачення безпідставні: "Хоча ми не можемо коментувати позов, який ми не отримали, той факт, що він потрапив у ЗМІ до того, як опинився у нас, показує, що це ще один трюк у багаторічній кампанії з вимагання грошей від Ельфмана та його родини".

Данні Ельфмана
Денні Ельфман. Фото: dannyelfman/Instagram

Яка причина позову

Як зазначається у звіті, який Абаді подала в поліцію Лос-Анджелеса в листопаді 2017 року, Ельфман кілька разів оголювався та мастурбував у неї на очах. Поліція класифікувала звинувачення як "непристойне оголення".

Ельфман описував їхні стосунки як платонічні та стверджував, що "Абаді намагалася романтично переслідувати його і помстилася після того, як він відкинув її залицяння". А звинувачення назвав "злісними й абсолютно неправдивими".

Прессекретар композитора уточнив, що "випадки взаємодії Ельфмана та Абаді, які не містили сексуальний контакт, були повністю за згодою".

Данні Ельфмана
Денні Ельфман. Фото: dannyelfman/Instagram

Також його представник стверджує, що після того, як Ельфман зіткнувся з погрозами в розпал руху #MeToo, він був змушений зробити "неможливий вибір між тим, щоб заспокоїтися і продовжити свою кар'єру, заробляючи на життя для своєї сім'ї, або вирішити боротися з тим, що на той момент було програшною битвою за те, щоб розповісти правду".

Адвокат Абаді назвав його коментарі "такими, що прямо суперечать позиції, якої він дотримувався в основному спорі, й доказовій базі".

У звіті Rolling Stone йдеться, що Абаді підписала угоду про нерозголошення, "відчуваючи, що у неї не було вибору". Друг композиторки додав: "Вона відчувала, що її кар'єрі прийде кінець, якщо вона скаже, що Ельфман був мерзотником. І вона мала рацію. Мені шкода це говорити, але, на жаль, так досі працює ця індустрія".

Журналісти зазначають, що у судових документах команда юристів Абаді пише, що "сторони домовилися вирішити основний спір" у липні 2018 року, що передбачало здійснення Ельфманом чотирьох виплат протягом п'яти років на загальну суму 830 000 доларів. У документах стверджується, що частина коштів буде перерахована благодійним організаціям, а не безпосередньо Абаді.

Хто така Номі Абаді

Номі Абаді — американсько-єгипетська єврейська піаністка, вокалістка, акторка та активістка.

Абаді заснувала Лігу безпеки композиторок, спрямовану на захист жінок у музичному бізнесі.

Цього року вона виступила на пресконференції під час церемонії "Ґреммі", щоб закликати музичну індустрію припинити заохочувати культуру домагань.

"Існує чітка і нагальна потреба зосередити увагу на досвіді жертв сексуального насильства в музичній індустрії, які втратили кар'єру через те, що зазнали насильства й замовчували його", — сказала вона.

Хто такий Денні Ельфман

Денні Ельфман є одним із найпотужніших і найвпливовіших композиторів у світі кіномузики з 1980-х років. За свою сорокарічну кар'єру Ельфман створив понад 100 музичних композицій до фільмів, він відомий тривалою співпрацею з Тімом Бертоном над такими стрічками, як "Бетмен", "Бітлджус", "Едвард Руки-ножиці" та серіалом Netflix "Венздей", який претендував на премію "Еммі".

Ельфман відповідав за музику в низці фільмів про супергероїв, наприклад у "Докторі Стренджі у Мультивсесвіті божевілля" від Marvel, в оскароносних фільмах, серед яких "Розумник Вілл Гантінґ", і у франшизах блокбастерів, зокрема "Люди в чорному" і "П'ятдесят відтінків сірого".

Композитор, одружений з акторкою Бріджит Фондою, був номінований на чотири премії "Оскар" і 14 "Ґреммі" та відзначений нагородою "Легенда Діснея", а у 2022 році — премією "За життєві досягнення" від Товариства композиторів і ліриків.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок