Українських авторок уперше запросили на фестиваль підліткової літератури в Лондоні: коментар Наталії Матолінець

Українських авторок уперше запросили на фестиваль підліткової літератури в Лондоні: коментар Наталії Матолінець

Українських авторок уперше запросили на фестиваль підліткової літератури в Лондоні: коментар Наталії Матолінець
Vivat

Українські письменниці Наталія Матолінець та Анастасія Нікуліна представлять свої книжки на міжнародному фестивалі янґедалту (підліткової літератури)Від англ. young adult, що описує вік цільової аудиторії цього жанру, а саме читачів 12–18 років CampYA в Лондоні. Про це повідомило видавництво Vivat.

Фестиваль CampYA відбудеться в Лондоні 29–30 липня — після дворічної перерви через пандемію коронавірусу. Участь у події візьмуть понад 60 авторів підліткової літератури. Цьогоріч туди вперше запросили українських письменниць.

У програмі фестивалю — публічні обговорення, письменницькі воркшопи та автограф-сесії. Наталія МатолінецьНаталія Матолінець — авторка трилогії про чаклунку Варту ("Варта у Грі", "Варта у Грі. Артефакти Праги" та "Варта у Грі. Кров Будапешта"), а також книжок "Гессі", "Академія Аматерасу" та "Всі мої Ключі і Ґайя". Письменниця надає перевагу жанру фентезі. та Анастасія НікулінаАнастасія Нікуліна — авторка книжок "Сіль для моря, або Білий кит", "Зграя", "Завірюха", "Викрадачі снігу". Також у доробку письменниці — романи у співавторстві з Олегом Бакуліним та публікації в збірках оповідань. Її підлітковий роман "Сіль для моря, або Білий кит" у 2020 році отримав короткометражну екранізацію. візьмуть участь у панельній дискусії New Horizons ("Нові горизонти") разом з англійською письменницею Жаклін СильвестрАвторка підліткової трилогії "Вундеркідз" (українською вийшла у видавництві "Сім кольорів").

New Horizons щороку стають майданчиком для презентації підліткової літератури з усього світу. Україна — у фокусі 2023 року. У коментарі для Суспільне Культура Наталія Матолінець поділилася враженнями від запрошення:

"Мене дуже тішить це запрошення, бо фестиваль, присвячений винятково янґедалт-літературі — це, правду кажучи, мрія. Коли я дебютувала в Україні, саме поняття «янґедалт» використовували зрідка. Зараз все змінюється й отримати такий досвід від іноземних колег — натхнення та орієнтир на майбутнє. Хочеться зараз якомога більше говорити про українську літературу закордоном, щоб підсилювати нашу видимість. Часто, коли спілкуюся з іноземними авторами чи видавцями, вони дивуються, що під час повномасштабного вторгнення у нас виходять паперові книги. Тож фестиваль — гарна нагода підсвітити цю й багато інших тем".

Письменниця розповіла, що видимість українських авторів у світі не обмежується цим фестивалем. Також канадський журнал Tales & Feathers замовив у Наталії оригінальну історію A Box for Buttons, Tips and Rose Petal Jam. Твір опублікують англійською мовою.

Квитки на онлайн-заходи фестивалю CampYA — безкоштовні, тож ці події доступні й для читачів з України.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок