"Довженко-Центр" закликає представників влади допомогти розвʼязати кризу навколо інституції

"Довженко-Центр" закликає представників влади допомогти розвʼязати кризу навколо інституції

"Довженко-Центр" закликає представників влади допомогти розвʼязати кризу навколо інституції
Фото: ukrainer.net

Представники "Довженко-Центру" звернулися до урядових інституцій, щоб розвʼязати кризу, яка виникла через рішення Держкіно. Відповідну заяву опублікували на офіційному сайті закладу.

Колектив звернувся до Кабінету Міністрів, Міністерства культури та інформаційної політики, а також профільних комітетів уряду й парламенту: "Ми ініціюємо зустріч із представниками державних органів та представниками і представницями професійної сфери для обговорення наступних кроків виходу з кризової ситуації".

У "Довженко-Центрі" пропонують створити робочу групу із залученням фахівців Мінкульту та самої інституції, щоб розробити положення про Державний фонд фільмів України й закріпити цей статус за закладом.

Також у "Довженко-Центрі" закликають офіційно надати їм статус "національного" — відповідно до Положення про національний заклад (установу) України, та внести інституцію до урядових та міжнародних програм захисту і підтримки культурної спадщини.

Наголошують, що потрібно затвердити фінансовий план підприємства на 2023 рік з урахуванням функцій збереження національної кіноспадщини, покладених державою на заклад.

Крім того, спонукають нарешті укласти контракт з двічі переможницею конкурсів на посаду гендиректорки "Довженко-Центру" Оленою Гончарук.

Колектив інституції зауважує про необхідність повернутися до сфери управління Мінкульту, "оскільки внаслідок перебування «Довженко-Центру» у підпорядкуванні Держкіно показники фінансово-господарської діяльності підприємства погіршились, а інституція опинилася в загрозливому становищі".

"Ми просимо вищезазначені органи державного управління повідомити про їхнє рішення та можливі дати проведення зустрічі", — йдеться у зверненні.

Що сталося з "Довженко-Центром"

"Довженко-Центр" перейшов з-під управління МКІП до Держкіно 13 липня 2022 року. А вже 16 серпня оприлюднили наказ Держкіно про реорганізацію "Довженко-Центру" в декілька нових юридичних осіб. У центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.

Наприкінці жовтня 2022 року "Довженко-Центр" подав до суду на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію". У суді представник Держкіно зазначав, що офіційно "Довженко-Центр" не є фільмофондом та не має "предметів, віднесених до державної частини музейного фонду".

Врешті 11 липня 2023 року суд став на бік "Довженко-Центру" та визнав наказ Держкіно незаконним і скасував його.

Перед цим 29 червня Держкіно оголосило, що скасувало наказ про реорганізацію, пояснивши це тим, що наказ про "не встановлював загальні правила поведінки й був розрахований на одноразове застосування". Зокрема, там були строки для виконання "конкретних дій" і ці строки сплили та не подовжувалися.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок