У Лондоні вперше лунав твір композиторки з України Богдани Фроляк, а диригувала уродженка Києва

У Лондоні вперше лунав твір композиторки з України Богдани Фроляк, а диригувала уродженка Києва

У Лондоні вперше лунав твір композиторки з України Богдани Фроляк, а диригувала уродженка Києва
Фінська диригентка Даля Стасевська, уродженка Києва. BBC Proms / Facebook

Твір "Нехай буде Світло" композиторки Богдани Фроляк пролунав на концерті-відкритті BBC Proms в Альберт-холі. Про це написали в Міністерстві культури та інформаційної політики.

Композицію зіграли в межах світової премʼєри для симфонічного оркестру. Прем’єру зорганізували на спецзамовлення BBC. Як пише The Choir Project, твір "Нехай буде Світло" лунав на честь світла України, батьківщини авторки. На концерті також виконували твори Гріга, Бетховена, Моцарта та Вівальді.

Диригенткою на концерті була Даля Стасевська з Фінляндії. Вона родом із Києва. Даля — головна диригентка фінського симфонічного оркестру Лахті та головна запрошена диригентка симфонічного оркестру BBC. На початку липня Даля спільно із симфонічним оркестром ВВС розпочала записувати свій дебютний альбом із 10 треків сучасної музики — Dalia’s Mixtape. З початку повномасштабної війни Стасевська збирає гуманітарну допомогу для України.

Концерті BBC Proms у Лондоні
Концерт BBC Proms. BBC Proms / Facebook

Про Богдану Фроляк

Вона народилась 1968 року на Івано-Франківщині. Нині — доцентка кафедри композиції у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка. Лауреатка композиторських премій імені Лева Ревуцького, Бориса Лятошинського, Миколи Лисенка, обласної премії імені Станіслава Людкевича, а також Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Окрім творчості, композиторка активно займається редакторською роботою. Так, до Ювілейного року Василя Барвінського 2018 вона здійснила нові оркестрові редакції творів композитора. Виступала в Польщі, Німеччині, Швейцарії, а її твори можна почути в США, Канаді, Англії та Франції.

Композиторка Богдана Фроляк на концерті BBC Proms
Композиторка Богдана Фроляк на концерті BBC Proms. BBC Proms / Facebook

Про BBC Proms

Концерти BBC Proms — щорічний восьмитижневий літній сезон оркестрових концертів. Концерти відбуваються в Альберт-холіКоролівська зала мистецтв і наук імені принц-консорта Альберта. Подію заснували 1895 року, зараз її організовує і транслює BBC. У 2023 році вона триватиме з 14 липня до 9 вересня 2023 року і складатиметься з багатьох програм: від симфонічних і хорових творів до камерних концертів і дебютів на випускних балах.

Колаж BBC Proms 2023
Колаж BBC Proms 2023. BBC

Prom — скорочення від promenade concert, що раніше означало концерти просто неба в садах Лондона, де люди прогулювались під гру оркестру. У контексті BBC Proms promming означає використання стоячих зон у залі. Квитки на такі місця значно дешевші.

Королівська зала мистецтв і наук імені Альберта
Королівська зала мистецтв і наук імені Альберта. Wikipedia

З 1996 року концерти лунають також у парках (Proms in the Park — Ред.), адже Альберт-хол може бути переповнений людьми.

Повний запис концерту із твором Богдани Фроляк протягом місяця буде доступним на сайті BBC.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок