В іракському місті Басра знесли мінаретМінарет — в ісламській архітектурі баштоподібна культова споруда при мечеті, з якої глашатай (муедзин) скликає мусульман на молитву (салят). , щоб звільнити місце для розширення дороги. Це рішення розлютило місцевих жителів, релігійних і культурних діячів, які засудили знищення культурної спадщини Іраку. Про це повідомляє Reuters.
Мінарет Сіраджі побудували у 1727 році, його розмір — 11 метрів. Видання повідомляє, що споруду повалили бульдозером на світанку 14 липня.
"Усі народи зберігають свою спадщину та історію, а у нас її знищують", — прокоментував житель Басри, стоячи біля руїн мечеті.
Релігійним та культурним органам влади повідомили про плани губернатора Асаада аль-Ейдані демонтувати мінарет, щоб зменшити затори в місті. Але культурні діячі були проти знищення та пропонували зберегти й перемістити споруду.
Вони також заявили, що значна частина культурної спадщини Іраку вже зруйнована через занедбаність і багаторічні конфлікти, зокрема з "Ісламською державою"Ісламська держава (ІДІЛ) — терористична організація, що контролює частину територій Іраку та Сирії.. Зараз захисники спадщини побоюються, що будівельний бум у Багдаді й плани з розширення доріг, мостів та іншої інфраструктури по всій країні можуть зруйнувати те, що залишилося.
Міністр культури Ахмед аль-Бадрані повідомив Reuters, що він не давав дозволу на знищення мінарету мечеті Сіраджі. Тепер міністерство намагатиметься відновити й зберегти його залишки та реконструювати модель — подібно до того, як це зробили з мечеттю Ан-Нурі в Мосулі, яку "Ісламська держава" підірвала у 2017 році.
Губернатор Басри водночас заявив, що сунітське управління з питань фондів і старожитностей не демонтувало та не перенесло мінарет попри те, що на це їм виділили більше ніж рік.
Своєю чергою Мохаммед Мунла, голова сунітського фонду Басри стверджував, що орган не погоджувався з планами знесення мінарету мечеті, і його не поінформували про знищення. Мунлу звільнили з посади незабаром після його коментаря Reuters.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]