Стасік присвятила пісню "Герої вмирають" Роману Ратушному та загиблим на війні

Стасік присвятила пісню "Герої вмирають" Роману Ратушному та загиблим на війні

Стасік присвятила пісню "Герої вмирають" Роману Ратушному та загиблим на війні
. Стасік, "Герої вмирають". Авторка фото Юлія Вебер

Анастасія Шевченко під псевдонімом Стасік презентувала нову пісню та кліп "Герої вмирають". Робота присвячена Роману Ратушному — громадському діячу та військовому, що загинув у бою під Ізюмом у червні 2022 року. А також "пам’яті кожної та кожного з ваших близьких, хто загинув на цій війні".

Це перша робота співачки за півтора року. Авторкою кліпу є Анна Бурячкова — режисерка та кліпмейкерка, з якою в музикантки склався творчий тандем.

За словами Анастасії Шевченко, в основі пісні лежить вірш, що декілька років тому написала Саша Кладбіще — поетка та співачка, лідерка гурту "Цвинтар".

"Я побачила цей вірш у фейсбуці, після цього написала їй та запитала, чи можу я його заспівати. Вона погодилась і сказала, що буде щаслива, якщо це станеться. Музика на цей текст також існує дуже давно", — розповіла в інтервʼю Суспільне Культура музикантка.

Співачка поділилася, що не випускала пісню раніше, бо "була внутрішньо слабшою, аніж зараз, та не була готова до потенційного хейту (...) Але зараз я значно сильніша".

Нині Стасік — парамедикиня (вона була учасницею війни на Донбасі й у 2022 році повернулася на фронт), і тому у відеокліпі з’являються її побратими та посестри по службі.

Героями відео стали:

  • Ірина Токарчук, позивний "Дарина", 31 рік, лікарка-хірургиня. У 2014 році воювала в "Правому Секторі", зараз — знову на фронті в підрозділі десантно-штурмових військ.
  • Ольга Бенда, позивний "Білосніжка", 31 рік, бойова кухарка. Воювала у складі 72 ОМБр з 2016 року. У 2017 отримала поранення.
  • Марія Щанкіна, позивний "Вета", 51 рік, бойова медикиня, інструкторка з тактичної медицини. Воювала у 2016–2020 роках. Зараз викладає такмед для військових.
  • Михайло Бурмістренко, позивний "Френк", 37 років. Воював у 2014–2015 роках, зараз — знову на фронті.
  • Вадим Адамов, позивний "Відьмак", 19 років. До 24 лютого — режисер і активіст, з початку повномасштабного вторгнення — командир мінометного розрахунку. Нині аеророзвідник.
  • Олександр Будько, позивний "Терен", 27 років. Воював в батальйоні Карпатська Січ, зараз пише книгу та займається громадською діяльністю.
  • Ашот Галстян, позивний "Джан", 30 років. Водій-санітар медевака.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок