Книжку Вікторії Амеліної розпродують, щоб підтримати літературний фестиваль, який вона організовувала

Книжку Вікторії Амеліної розпродують, щоб підтримати літературний фестиваль, який вона організовувала

Книжку Вікторії Амеліної розпродують, щоб підтримати літературний фестиваль, який вона організовувала
Колаж Суспільне Культура

Видавництво Vivat влаштувало розпродаж останніх примірників книжки "Синдром листопаду" письменниці Вікторії Амеліної, яка загинула від удару російської ракети по Краматорську. Усі отримані кошти видавництво передасть ГО "Нью-Йоркський літературний фестиваль".

"В одному інтерв’ю вона сказала, що складне сьогодення, з яким ми маємо справу, можна повернути та осмислити лише в багатоголоссі — в добрій літературі та добрій довірливій розмові. Тому цей фестиваль має жити, бути, звучати!" — написала гендиректорка видавництва Vivat Юлія Орлова.

"«Треба не плакати, а робити Нью-Йоркський літературний фестиваль», — казала якось Віка"
Юлія Орлова

Усього у видавництва залишилося 390 примірників книжки. Раніше вона коштувала 80 гривень, але зараз вирішили підвищити ціну до 200 гривень, щоби зібрати більше коштів для фестивалю.

Що відомо про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна — українська письменниця та громадська діячка.

Вона разом із батьком переїхала до Канади, коли навчалася у школі, але згодом вирішила повернутися до України. Вікторія Амеліна здобула ступінь магістра комп'ютерних технологій із відзнакою у "Львівській політехніці" (2007 рік).

Понад десять років вона працювала в міжнародних технологічних компаніях, а 2014 року вийшов дебютний роман Вікторії "Синдром листопаду, або Homo Compatiens". Книжка ввійшла в десятку найкращих прозових видань за версією премії "ЛітАкцент–2014".

Наступного року роман перевидали, і він увійшов до короткого списку Премії Валерія Шевчука.

Книжку Вікторії Амеліної розпродають, щоб підтримати літературний фестиваль, який вона організовувала
Вікторія Амеліна. Вікторія Амеліна була резиденткою "Слова" влітку 2022. Фото: Резиденція в "Слові"

У 2021 році Вікторія стала лавреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Того ж року заснувала Нью-Йоркський літературний фестиваль, що відбувався в селищі Нью-Йорк у Бахмутському районі Донецької області.

А в червні 2023 року авторку відібрали до письменницької резиденції Harriman у Парижі: вона мала там продовжувати роботу над книжкою про свідчення злочинів Росії.

Вікторія Амеліна померла 1 липня у лікарні після того, як отримала важкі поранення внаслідок російського удару по Краматорську 27 червня.

Про що книжка "Синдром листопаду"

Події у творі відбуваються під час низки революцій по всьому світу, серед іншого й української Революції гідності 2014 року. Майдан виступає у творі кульмінацією не тільки описаних подій, а й життя головного героя, який повинен застосувати свій дар.

"Це дуже дорослий текст, який написала дуже молода жінка", — зазначав Юрій Макаров.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок