На дні колишнього Каховського водосховища знайшли човен, якому ймовірно 500 років

На дні колишнього Каховського водосховища знайшли човен, якому ймовірно 500 років

На дні колишнього Каховського водосховища знайшли човен, якому ймовірно 500 років
Фото: МКІП

На березі Національного заповідника "Хортиця", який раніше був затоплений Каховським водосховищем, знайшли старовинний довбаний човен, якому може бути до 500 років. Про це 30 червня повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Цей човен виготовлений з цільного стовбура дуба, його довжина 6,7 метра, а ширина 80 сантиметрів (з урахуванням деформації), висота борту пів метра.

Човен витягли з піску та частинами перемістили до реставраційного ангара. Зараз він потребує термінової консервації у спеціальному хімічному розчині та надалі – реставрації, аби стати музейним експонатом.

Пам’ятка збереглась на 70-80%: відсутній фрагмент  лівого  борту в кормовій частині, а по правому борту спостерігаються дві повздовжні тріщини завдовжки 2-3 метри.

каховське водосховище човен знахідка
На дні колишнього Каховського водосховища знайшли човен, якому ймовірно 500 років. Фото: МКІП

Раніше біля берегів Хортиці заходили подібні човни, які пов'язані з давньоруським поселенням на острові. Воно існувало з X по XIV століття. Ймовірно, нова знахідка тієї ж епохи. Згідно зі станом збереженості деревини можна припустити, що вік човна може сягати 300-500 років.

Міністр культури Олександр ткаченко зазначив, що археологічні роботи на постраждалих від катастрофи територіях тривають: "Разом з керівництвом ОВА постраждалих областей, МВС та правоохоронними органами ми об'єдналися для ефективної протидії пограбуванню археологічних об‘єктів".

Раніше Суспільне Культури розповідало, що на місці Каховського водосховища знайшли рештки Покровської Січової церкви, яка була під водою 70 років.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок