Нарешті без Пушкіна: харківський театр офіційно завершив перейменування

Нарешті без Пушкіна: харківський театр офіційно завершив перейменування

Нарешті без Пушкіна: харківський театр офіційно завершив перейменування
Фото: ЛЮК/Facebook

З Харківського академічного драматичного театру прибрали імʼя Олександра Пушкіна. Про це пресслужба театру повідомила 26 червня у соціальних мережах

"Ми нарешті завершили цей процес!" — йдеться у дописі.

Імʼя російського письменника прибрали з назви ще у грудні 2022 року — на сесії обласної ради депутати ухвалили рішення про перейменування. Тоді забрали слова "російський" та "Пушкіна".

Театр почав готувати документи, необхідні для зміни назви, і ось нарешті закінчив.

Нарешті без Пушкіна: харківський театр офіційно завершив переймунування
Нарешті без Пушкіна: харківський театр офіційно завершив перейменування. Фото: ЛЮК/Facebook

Як тривав процес перейменування

Колектив театру ще 1 березня 2022 року вирішив прибрати з назви слово "російський", однак це рішення за законодавством має ухвалювати обласна рада.

Кілька місяців депутати обласної ради не могли ухвалити відповідне рішення. Були різні пропозиції, зокрема, прибрати слово "російський", але залишити ім'я Пушкіна.

"Щойно так хитро на засіданні розказували, що у назві Харківського російського драматичного академічного театру імені Пушкіна треба слово "російський" вилучити, але "великого" Пушкіна залишити. І це вони вирішили комісією", — писала тоді депутатка Галина Куц.

Депутатка "Блоку Кернеса — Успішний Харків" Людмила Немикіна апелювала на засіданні до висновку комісії: "У світовій історії є імена, які не належать тільки одній країні. Є імена, які належать цілому людству. Таке світове визнання отримало і ім'я поета Олександра Сергійовича Пушкіна".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок