У соцмережах погрожують зірвати фестиваль Sunny Bunny: кінотеатри випустили спільну заяву

У соцмережах погрожують зірвати фестиваль Sunny Bunny: кінотеатри випустили спільну заяву

У соцмережах погрожують зірвати фестиваль Sunny Bunny: кінотеатри випустили спільну заяву
Фото: Кінотеатр "Жовтень"/Facebook

У Києві почався перший квір-кінофестиваль України Sunny Bunny, який триватиме до 28 червня. Але у перший день проведення, 22 червня, кінотеатри "Жовтень" та KINO42 випустили спільну заяву щодо погроз зірвати подію.

У повідомленні йдеться, що впродовж останніх днів заклади отримали численні погрози через проведення фестивалю. А у соціальних мережах почали поширювати заклики вчинити напад та навіть спалити кінотеатри через таку програмну політику.

Саме тому спільно з організаторами фестивалю Sunny Bunny кінотеатри направили звернення до Головного управління Національної поліції з проханням забезпечити громадський порядок на фестивальних локаціях та винайняли додаткову охорону.

Представники кінотеатрів зазначають, що кінофестиваль проходить за підтримки низки посольств дружніх до України країн. Саме тому скасування або насильницький зрив такої події може згубно вплинути на міжнародний імідж України та ставлення до українців у країнах, які допомагають нашій державі зброєю, грошима, прийомом біженців.

"Ми вважаємо, що українське суспільство не може дозволити невеликій групі агресивно налаштованих людей нищити культурну інфраструктуру столиці, загрожувати життю та здоровʼю співгромадян та міжнародному іміджу країни через розбіжність у поглядах"

Повністю заяву можна прочитати тут.

Більше про перший квір-кінофестиваль

Sunny Bunny — програма Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість", що існує з 2001 року й відстоює цінності прав людини, порозуміння й різноманіття. "Молодість" став другим після Берлінале серед великих міжнародних кінофестивалів, що ввів спеціальну нагороду для кіно ЛҐБТІК+ тематики й виділив його в окрему програму.

За словами куратора ЛГБТ-програми фестивалю Богдана Жука, Sunny Bunny був натхнений саме премією Teddy Award, а його метою є гідно представити квір-спільноти у всьому їх різноманітті.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок