"Книжковий Арсенал-2023": що пропонують локальні книгарні "Закапелок" та "Сенс"

"Книжковий Арсенал-2023": що пропонують локальні книгарні "Закапелок" та "Сенс"

"Книжковий Арсенал-2023": що пропонують локальні книгарні "Закапелок" та "Сенс"
. Книжковий Арсенал

Цьогорічна програма "Книжкового Арсеналу" відбудеться у зміненому форматі: куратори фестивалю вирішили відійти від традиційного представництва видавництв та звернулися до локальних книгарень. Серед них — книгарня "Сенс", що представить секцію "Нонфікшн", та книгарня "Закапелок", що опікуватиметься секцією "Дитяча література" та "Комікси та графічні романи".

Суспільне Культура звернулася до книгарень та розпитала про особливості їхніх стендів та програм, а також про те, якими є їхні очікування від "Книжкового Арсеналу-2023"

Книгарня "Закапелок"

Стенд локальної книгарні "Закапелок" поєднає в собі традиції та особливості "класичного" "Книжкового Арсеналу" та атмосфери затишної маленької книгарні з Подолу. У цій секції буде представлений широкий вибір книг для дітей, комікси, а також графічні романи.

"Асортимент дуже широкий, тож відвідувачі зможуть підібрати книги на будь-який смак і вік. Ми маємо книги для найменших читачів, які допоможуть їм відкрити чарівний світ літератури, та захопливу літературу для підлітків", — коментують у книгарні.

Книгарні на "Книжковий Арсенал-2023": що пропонують локальні книгарні "Закапелок" та "Сенс"
Книгарня "Закапелок". Пресслужба

Серед "гарячих" новинок у книгарні рекомендують:

  • "Крута Адель", 9 том, видавництво Nasha Idea;
  • "Відьомський рай", 1 том, видавництво Mal`opus;
  • "God of War: перекази й легенди", видавництво Mal`opus;
  • "Мавка. Берегиня лісу", видавництво "Ранок";
  • "Пес Патрон та Шкарпетковий монстр", видавництво "Ранок";
  • "Таємні історії маленьких і великих перемог", видавництво "Книголав";
  • "Ведмідь, якого не було", видавництво "Крокус";
  • "Погано спланована пригода", видавництво "Небо";
  • "Без маячні про перші місячні", видавництво "Віхола".

"Під час війни в нас з’явилися дві додаткові мотивації, щоб почати читати більше. По-перше, книги — це чудова можливість краще зрозуміти й пізнати історію і культуру своєї країни. Багато людей цього року відкрили для себе сучасних українських авторів, перечитали класику, вивчали по книгах історію України. По-друге, читання — ефективний спосіб подолання стресу, якого у нашому житті стало так багато. Час із книгою допомагає відволіктися від повсякденних проблем та відпочити, не провалюючись у відчуття провини за гаяння часу. Думаємо, що зараз нам усім потрібно розвивати звичку піклуватися про свій емоційний стан, а ми будемо раді, якщо книга стане допоміжним засобом у цьому", — говорять Суспільне Культура у книгарні.

У книгарні перебувають в очікуванні фестивалю і сподіваються, що фестивальна книжкова атмосфера буде збережена.

"Ми дуже сподіваємося, що ці дні пройдуть без повітряних тривог і ми всі зможемо поринути у книжковий світ. Ще ми дуже любимо атмосферу "Книжкового Арсеналу", тож сподіваємося, що вона збережеться і цього року: буде багато людей, довгоочікуваних зустрічей і розмов про книги. І дуже хочемо, щоб кожен відвідувач зміг підібрати собі щось цікаве і корисне, бо ми працюємо саме задля цього", — додають організатори.

Поруч зі стендом "Закарпелку" діятиме зона для автограф-сесій, де глядачі та глядачки зможуть поспілкуватися з авторами книжок.

Книгарня "Сенс"

Книгарні на "Книжковий Арсенал-2023": що пропонують локальні книгарні "Закапелок" та "Сенс"
Книгарня "Сенс". Пресслужба книгарні

У київській книгарні "Сенс" зауважують, що скучили за книжковими фестивалями, і зокрема за "Книжковим Арсеналом".

"Перш за все, ми чекаємо на зустрічі — з книжками, авторами та видавцями. Усій книжковій спільноті дуже не вистачало "Книжкового Арсеналу". Під час фестивалю нам би хотілось розширити ком'юніті "Сенсу". Цього року ми хочемо продовжити говорити про важливе, тож спільно з Доступно.UA організували освітній проєкт "Слова мають Сенс", де в ігровій формі всі охочі зможуть перевірити свій словник толерантності. І отримати підказник, який захочеться забрати із собою", — ділиться планами з Суспільне Культура Надія Вовк.

За її словами книгарня цьогоріч представить близько 60 видавництв і 1000 назв книжок українських видавництв, що представлять відчизняний та іноземний нонфікшен.

"Звичка читати має існувати в будь-які часи. Зараз читання підсвічує певні настрої суспільства і проблеми, на яких варто закцентувати. Тому людям потрібно обирати книжки, які їх розвантажують чи надихають, а не умовно зі списку на кшталт "обовʼязково прочитати до 30 років"", — коментує Вовк.

За її спостереженнями, протягом останнього року дуже активними стають книжкові клуби, зокрема й такий, який відбувається у їхній книгарні. "Це класна нагода читати цікаву книжку, долучитися до комʼюніті, знайти однодумців і відволіктися від проблем", — додає вона.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок