Центральна міська бібліотека імені Короленка у тимчасово захопленому Маріуполі нагадує руїни. Фото зруйнованої бібліотеки поширила Маріупольська міська рада.
Бібліотека у 2019 році переїхала до історичної будівлі у самому центрі міста — по вулиці Грецькій, 43.
Саме тут у 1905 році відкрили перший банк на південному сході України. Через нього проходило фінансове забезпечення будівництва маріупольських металургійних заводів "Нікополь" та "Провіданс".
У бібліотеці зберігалося понад 150 тисяч книжок, там відкрили сучасний коворкінг, де проводили зустрічі з діячами культури та мистецтв.
Після початку повномасштабного вторгнення бібліотека переїхала у Дніпро.
Знищення українських памʼяток у Маріуполі
У Маріуполі внаслідок обстрілів Росії та дій незаконної окупаційної влади зруйновані та пошкоджені щонайменше 15 об’єктів культурної спадщини. Точне число встановити зараз неможливо. Про це Суспільному повідомила начальниця управління культури Донецької ОДА Вікторія Точена.
У листопаді 2022 року у Маріуполі окупанти знищили мурал "Мілана", присвячений жертвам російського обстрілу Маріуполя у січні 2015 року.
А у лютому 2023 року зруйнували стінопис "На зустріч щастю", який створив український художник Олександр Корбан у червні 2020 року.
Також російські війська знищили в Маріуполі мозаїки Алли Горської та Віктора Зарецького — йдеться про композиції "Дерево життя" та "Боривітер".

Мозаїки були створені у 1967 році для оздоблення інтер’єру. Обидві роботи були експериментальними, оскільки художники використали в них нестандартні матеріали: шлакоситал та метал; у "Дереві життя" були фрагменти з листового алюмінію, а в "Боривітрі" — з нержавіючих ложок.
Також росіяни демонтували Меморіал пам'яті загиблим українським військовим.
Видання The Guardian повідомляло, що команда міжнародних експертів помітила закономірність у крадіжках російськими військами цінних артефактів з українських музеїв на окупованих територіях — вони роблять це цілеспрямовано.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!