Два українські фільми отримали нагороди на фестивалі документального кіно Sheffield DocFest 2023 у Великій Британії. Це стрічки Мачека Хамела "Звідки куди" та Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі".
У 2023 році Sheffield DocFest відзначав своє 30-ліття. Це найбільший фестиваль документального кіно у Великій Британії. За час свого існування з 1994 року він став третім за величиною у світі, а у BBC назвали його "однією з провідних вітрин документального кіно".
"Звідки куди"
Стрічка польського режисера Мачека Хамела про евакуацію українців отримала головну нагороду Міжнародного конкурсу. Про це написала у Facebook продюсерка Анна Паленчук.
"Створений з інтимністю й делікатною повагою, ми як журі були приголомшені блискучою простотою цього фільму, який робить усіх нас попутниками в універсальній одіссеї виживання", — відзначили журі конкурсу.
Це повнометражний документальний фільм, який ілюструє збірний образ українських біженців — дітей, жінок, літніх людей та чоловіків, які після повномасштабного вторгнення Росії змушені були залишити свої домівки і їхати у невідоме майбутнє. Події стрічки відбуваються в евакуаційному бусику.
Фільм вироблено у копродукції Польщі, Франції та України. До виробництва фільму долучилася українська кінокомпанія 435 FILMS, заснована кінопродюсеркою Анною Паленчук.
"20 днів у Маріуполі"
Фільм режисера Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" отримав спеціальну Нагороду Тіма Гетерінгтона.
У стрічці йдеться про початок повномасштабної війни в Маріуполі. Знімальна група Associated Press — Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко — приїхала в Маріуполь за декілька годин до вторгнення 24 лютого 2022 року. Вони 20 днів працювали у місті, заблокованому російськими силами, знімаючи злочини російських військових, гуманітарну катастрофу, бомбардування пологового будинку та масові поховання загиблих мирних жителів.
"Переможець премії Тіма Гетерінгтона 2023 року — це фільм, який є твором дивовижної мужності та моральної ясності, надає зворушливий контекст знайомим зображенням", — сказали члени журі.
Ця спеціальна нагорода призначається фільму та режисеру, які найкраще відображають спадщину фотожурналіста та режисера Тіма Гетерінгтона, і вручається спільно з компанією Dogwoof.
Тім Гетерінгтон — британсько-американський фотожурналіст, який загинув під час висвітлення бойових дій у Лівії у квітні 2011 року.
Стрічка Чернова також стала переможцем національного повнометражного конкурсу DOCU/Україна 20-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!