У МКІП готові присвоїти статус пам'ятки будинку, з якого Грушевський міг проголосити незалежність УНР

У МКІП готові присвоїти статус пам'ятки будинку, з якого Грушевський міг проголосити незалежність УНР

У МКІП готові присвоїти статус пам'ятки будинку, з якого Грушевський міг проголосити незалежність УНР
Фото: М.І.Жарких/pslava.info

У Міністерстві культури та інформаційної політики обіцяють оперативно розглянути внесення будинку на вулиці Володимирській, 21/20, до Реєстру памʼяток. Про це повідомила пресслужба відомства.

Для того, щоб будівлі присвоїти статус памʼятки архітектури, у КМВАКиївська міська військова адміністрація мають взяти цей об’єкт на облік, внісши його до переліку об’єктів культурної спадщини, після чого направити МКІП необхідний пакет документів.

Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини МКІП розгляне документи, і у разі позитивного рішення МКІП ухвалить рішення про занесення об’єкта культурної спадщини до Реєстру за категорією місцевого значення.

У МКІП зауважили, що наказом Міністерства культури України від 5 липня 2011 року будинок визнали таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України у зв’язку з невідповідністю критеріям, визначеним постановою Кабінету Міністрів.

Активісти, які й повідомили про можливе знесення будинку, заявляють, що з балкона будинку голова Центральної Ради Михайло Грушевський міг проголосити незалежність Української Народної Республіки.

За іншою версією, саме з цього балкону 22 січня 1919 року було оголошено Акт Злуки УНР та ЗУНР.

"Будинок розташовується в буферній охоронній зоні пам’ятки ЮНЕСКО — комплексу пам’яток національного значення "Софія Київська"", — додав активіст Дмитро Перов.

Виступ Грушевського на балконі будинку в коментарях Перова назвали фейком, посилаючись на книгу історика Ігоря Гирича "Український Київ кінця XIX — початку XX ст.: культурологічний есей", що це, мовляв, "неперевірена легенда".

будинок Грушевського
Історія про Грушевського не підтверджується. Фото: МКІП/Telegram

Раніше мер Києва Віталії Кличко зауважував, що фахівці Департаменту охорони культурної спадщини, аби зберегти будинок на вулиці Володимирській, 21/20, опрацьовують матеріали, щоб присвоїти йому статус памʼятки архітектури.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок