НАЗЯВО тимчасово зупиняє пошук плагіату в дисертації Оксена Лісового

НАЗЯВО тимчасово зупиняє пошук плагіату в дисертації Оксена Лісового

НАЗЯВО тимчасово зупиняє пошук плагіату в дисертації Оксена Лісового
На фото: міністр освіти та науки України Оксен Лісовий, Lyuba Ivanchuk/facebook

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) тимчасово припинило перевірку дисертації Оксена Лісового на плагіат, оскільки той відмовився від свого наукового ступеня кандидата наук. Про це у коментарі "УП. Життя" повідомив очільник НАЗЯВО Андрій Бутенко.

За його словами, дії агенції визначені постановою про присудження та скасування наукових ступенів. Тому перевіряти дисертацію людини, яка не має наукового ступеня, не можна. Усе ускладнюється тим, що перевірку почали до того, як Лісовий відмовився від ступеня.

"Зараз не зупинка, а пауза для визначення, що ми робимо далі: чи ми рухаємося, чи ми призупиняємо перевірку взагалі. План дій у разі добровільної відмови людини від наукового ступеня законодавством не передбачений", — зазначив Бутенко.

НАЗЯВО звернулося до кількох юридичних установ, аби ті дали свою позицію щодо подальших дій.

Бутенко додав, що пауза може тривати кілька тижнів. А якщо спливе 90 днів, які визначені на процедуру перевірки, термін розгляду роботи продовжать.

Звинувачення Оксена Лісового в плагіаті

19 березня заяву з відповідними звинуваченнями опублікували на фейсбук-сторінці "Українського руху пацифістів": "Мілітарист і плагіатор Лісовий не має бути міністром освіти".

На сторінці опублікували аналіз автореферату дисертації Лісового "Соціокультурна самоідентифікація особистості", де позначили запозичення без посилань з ознаками копіювання окремих словосполучень з автореферату іншої дисертації.

Пізніше інформація про те, що наукова робота Оксена Лісового не є унікальною, з’явилася на ресурсі "Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях".

Новопризначений міністр 23 березня у своєму Facebook повідомив, що відправив свою дисертацію на перевірку до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Він додав, що відмовиться від наукового ступеня "кандидат наук", якщо підтвердиться плагіат у його роботі.

Лісовий 30 травня заявив, що відмовляється від кандидатського ступеня, але про результати перевірки не вказав.

Оксен Лісовий до призначення в Міносвіти з 2010 року очолював "Малу академію наук України" (МАН). Після початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року добровольцем вступив до ЗСУ, воює у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Разом з тим, продовжив дистанційно виконувати обов’язки директора МАН.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок