На аукціоні продадуть останній портрет Густава Клімта — це може стати найдорожчою картиною в Європі

На аукціоні продадуть останній портрет Густава Клімта — це може стати найдорожчою картиною в Європі

Орієнтовна вартість картини робить її найціннішою, яку виставляли на аукціоні в Європі
Останню картину художника Густава Клімта продадуть на аукціоні за 65 мільйонів фунтів стерлінгів. . Вікіпедія

Останню картину художника Густава Клімта продадуть на аукціоні в Лондоні наприкінці червня за 65 мільйонів фунтів стерлінгів. Орієнтовна вартість "Дами з віялом" робить її найціннішою картиною, яку коли-небудь виставляли на аукціоні в Європі. Про це повідомляє BBC.

Dame mit Fächer ("Дама з віялом") — це портрет неназваної жінки, написаний у 1918 році. Це була остання картина Клімта: її знайшли на мольберті в майстерні митця, коли той несподівано помер.

У картині простежується вплив азійської культури, зокрема тенденцій японізму — впливу японського мистецтва та дизайну на західноєвропейських художників. Окрім цього, присутні китайські мотиви. Зокрема, фенікс як символ безсмертя та відродження, і квіти лотоса, що символізують любов.

На відміну від багатьох інших портретів Клімта (як, наприклад, "Золота Адель" — портрет Аделі Блох-Бауер I), "Дама з віялом" не була роботою на замовлення. Митець написав її винятково для задоволення власних інтересів.

Томас Бойд Боумен, керівник відділу продажів імпресіоністів та сучасного мистецтва Sotheby's, розповів про картину. "Краса і чуттєвість портрета полягає в деталях: вкрапленнях блакитного і рожевого, які оживляють шкіру натурниці, пір'ястих лініях її вій і стиснутих губах, що надають характерності її обличчю", — каже представник одного з найстаріших аукціонних домів світу.

Варто зазначити: "Дама з віялом Клімта" обжене нинішніх рекордсменів європейських продажів — "Басейн з німфами" Клода Моне за 40 мільйонів фунтів стерлінгів та "Імперію Люм'єрів" Рене Магрітта за 59 мільйонів фунтів стерлінгів. Наразі найдорожчою картиною у світі, виставленою на аукціон, є "Спаситель світу" Леонардо Да Вінчі. Її вартість — 450 300 000 доларів США.

Ким був Густав Клімт?

Австрійський художник-символіст Густав Клімт народився 14 липня 1862 року. Це один з провідних представників віденської сецесії — австрійського різновиду глобального мистецького руху так званої доби "кінця століття" і стилю ар нуво зокрема.

Він вважався художником, який випередив свою епоху. Митець досягнув найбільшого успіху під час своєї "золотої фази", коли часто використовував для створення картин сусальне золото.

Клімт оспівував жіноче тіло у своїх роботах, які часто вважалися суперечливими через їхній еротизм.

Густав Клімт мав великий вплив на наступне покоління художників, зокрема на Егона Шиле.

Серед інших відомих робіт — "Поцілунок", написаний у 1909 році, та "Портрет Адель Блох-Бауер ІІ" (1912), який був проданий за 87,9 млн доларів (69,55 млн фунтів стерлінгів за поточним курсом) у Нью-Йорку в листопаді 2006 року.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок