"Я не вмію плавати" та "Google "Каховка": у Європі відбуваються акції проти російського екоциду в Україні

"Я не вмію плавати" та "Google "Каховка": у Європі відбуваються акції проти російського екоциду в Україні

"Я не вмію плавати" та "Google "Каховка": у Європі відбуваються акції проти російського екоциду в Україні
Twitter / @kerziouk

Українці Великої Британії, Німеччини, Нідерландів, Данії та Польщі виходять на мітинги та акції, аби привернути увагу до трагедії, що сталась внаслідок підриву Каховської ГЕС російськими військами.

Варшава

Акція-мітинг "Прояв солідарності з Україною після російського військового злочину та екоциду у Каховці" запланована біля українського посольства у Варшаві у понеділок, 12 червня, за варшавським часом.

Одним із гасел акції є "Гугліть "Каховка", таким чином організатори намагаються звернути увагу до трагедії, яка, на їхню думку, недостатньо висвітлена у ЗМІ.

Берлін

Більш як 300 людей долучились у суботу, 10 червня, до акції протесту у Берліні на Шлахтензее, організованої VITSCHE ("Віче Берлін").

Стоячи у воді із плакатами, люди закликали привернути увагу до екологічної катастрофи. Деякі активісти та учасники акції тримали в руках плакати зі стінописами Поліни Райко.

"Я не вмію плавати": У Європі відбуваються акції проти російського екоциду в Україні
Де Не Де / Instagram

Спікерка протесту та активістка ГО "Віче Берлін" Єва Якубовська зазначила, що вони мають стати голосами людей, що гинуть на Херсонщині від паводка та обстрілів, які Росія не припиняє на цій території.

"Якщо вони (міжнародні організації та ЗМІ, ред.) нас не хочуть чути, то ми зробимо так, щоб ми були помічені", - додала вона.

Під час акції також відбувся показ українського німого фільму "Фата Моргана" (1931) з колекції Довженко-Центру у живому музичному супроводі Миколи Лебедя.

Нюрнберг

Щоб привернути увагу до однієї з найгірших екологічних катастроф у новітній історії Європи, у німецькому місті Нюрнберг влаштували антивоєнне ралі та демонстрацію.

каховська гес - мітинги
Twitter/ @OPolianichev

Амстердам

Акція "Стоп екоцид в Україні" відбулася на площі Дам в Амстердамі в неділю, 11 червня. Люди вийшли з українськими прапорами та плакатами. Дівчина на інвалідному візку тримала плакат "Я не вмію плавати", наголошуючи на проблемах людей з інвалідністю.

каховська гес - мітинги
Twitter / @kat1aka

Під час акції люди також лягли на землю, тримаючи плакати догори.

Символічно, акція проходила біля найбільшої документальної виставки World Press Photo, де показані й знімки з України. Зокрема фотографія Євгена Малолєтки, що здобула гран-прі фестивалю.

Лондон

Демонстрації у Лондоні тривали два дні: в суботу, 10 червня, а також у неділю, 11 червня. У неділю учасники акції пройшли по місту від Даунінг-Стріт до Холланд Парк Авеню у вишиванках.

каховська гес - мітинги
Twitter / @kerziouk

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок