Щоб нагадати про тварин під загрозою зникнення: у Португалії розробили спеціальний шрифт

Щоб нагадати про тварин під загрозою зникнення: у Португалії розробили спеціальний шрифт

Щоб нагадати про тварин під загрозою зникнення: у Португалії розробили спеціальний шрифт
Скрнішот із сайту theendangeredtypeface.com

Щоб привернути увагу до масового вимирання тварин, для Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) у Португалії розробили шрифт Endangered Typeface ("Шрифт, що зникає"). Його розробляло креативне агентство Bar Ogilvy разом із Лісабонським зоопарком.

Особливістю шрифту є те, що кожна літера представляє тварину, що перебуває під загрозою зникнення. І коли кількість особин виду зменшується — літера зникає в такій самій пропорції.

Шрифт оновлюють на основі даних із Червоного списку видів, що перебувають під загрозою зникнення.

"Ми змогли перетворити тривожну кількість видів, що перебувають на межі зникнення, на дуже просте, зрозуміле і приголомшливе візуальне зображення. Змусити людей замислитися, підтримати та поширити інформацію про проблему, яка є більшою за кожного з нас, — ось чого ми хочемо досягти цим проєктом", — заявив виконавчий директор Bar Ogilvy Мігель Ралья.

Шрифт оприлюднили 22 травня, у Міжнародний день біорізноманіття.

Українські шрифти

"Російський кульовий"

В Україні розробили шрифт, який показує російську абетку як сліди від куль. Він не містить звичайних знаків, замість них використані графічні кульові отвори. Їх відтворювали з фотографій, зроблених на деокупованих територіях.

"Росія спілкується з нами мовою насилля та агресії. Автоматні черги, вибухи, постріли — це і є російська мова сьогодні. (...) Тож, якщо існує мова, має бути і її графічне втілення — шрифт", — прокоментував ідею креативний директор provid Влад Галяпа.

шрифти
Шрифт "російський кульовий". Скріншот із сайту проєкту, provid.ua

Mavka Font

Дизайнер Андрій Шевченко створив шрифт під назвою Mavka Font. Він має українську та англійську абетки, а також мінімальний необхідний набір допоміжних ґліфівГліф — елемент письма, конкретне графічне представлення графеми, іноді кількох пов'язаних графем (складовий гліф), або тільки частини графеми (наприклад, діакритичний знак).

"Шрифт, за створенням якого мої читачі з такою жвавою підтримкою спостерігали, готовий та доступний до ужитку. Найважче завдання — пошук гарного імені — було традиційно полишене насамкінець. І от: дитяче, казкове, легке в написанні що кирилицею, що латинкою слово", — зазначив Андрій Шевченко.

шрифти
Шрифт Mavka Font. Фото: Viktor Kharyk/Facebook

Mariupol

Спеціально для брендингу міста Маріуполь Шевченко ще у 2016 році розробив шрифт Mariupol.

На офіційному порталі міста (нині сайт не працює) зазначали, що "це геометричний гротеск, натхненний з одного боку швейцарською та німецькою плакатною графікою, з іншого — сучасними технологічними гарнітурами San Francisco, Graphik, Walsheim. Шрифт добре підходить для широкого спектру завдань — дизайн логотипів, плакатів, сайтів, міської навігації, картографії, буклетів, книг, презентацій тощо".

Шрифт доступний у трьох базових накресленнях: нормальному (Regular), напівжирному (Medium) та жирному (Bold); та підтримується українською, англійською і грецькою мовами.

шрифти
Шрифт Mariupol. Скріншот із сайту питомо

Rivne

Дизайнерка Олександра Корчевська з Рівного розробила шрифт Rivne на основі вивісок міста періоду 20-х років XX століття. Свій доробок вона подала на всесвітній конкурс Type Directors Club і перемогла.

У коментарі для Суспільного вона розповіла, що вивіски у місті привернули її увагу своєю нетиповою пластикою і дуже збалансованою та красивою графічною римою заокруглених елементів.

"Шрифти – це одна з найважчих речей в дизайні, тому що для того, аби шрифт у наборі виглядав красиво, слід підтягувати кожну літеру і постійно працювати над логікою шрифту", – зазначила дизайнерка.

шрифти
Шрифт Rivne. Фото надала Олександра Корчевська

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок