"Росія продовжує створювати катівні": Фонд "Ізоляція", що втратив своє приміщення двічі, згадує 9 річницю захоплення

"Росія продовжує створювати катівні": Фонд "Ізоляція", що втратив своє приміщення двічі, згадує 9 річницю захоплення

"Росія продовжує створювати катівні": Фонд "Ізоляція", що втратив своє приміщення двічі, згадує 9 річницю захоплення
Фонд "Ізоляція"

Сьогодні 9-та річниця окупації території Фонду "Ізоляція" у Донецьку. За час війни культурна інституція втратила свій простір двічі: 2014 року у Донецьку, 2022 року — у Соледарі, де влаштували філію.

Приміщення Фонду росіяни та їхні прихильники перетворили на катівню, до якої відсилають "політичних в'язнів" — зокрема там був ув'язнений журналіст Станіслав Асєєв.

"Цього дня ми говоримо про те, що вже протягом 9 років приміщення культурного центру використовуються як в'язниця та катівня, і те, що сотні людей пройшли через неймовірні жахи російського полону саме в цьому приміщенні. Але на жаль, ми також мусимо привертати увагу на те, що в'зяниць, схожих на Ізоляцію. Російська Федерація створює їх на окупованих територіях для залякування місцевого населення, і ми намагаємося привернути як можна більше уваги міжнародних організацій та інституцій, щоб у черговий раз довести, що Росія — країна-терорист", — говорить Суспільне Культура Михайло Глубокий, директор з розвитку фонду.

Наразі культурна інституція перебуває в Києві і переважно сфокусована на підтримці митцям, мисткиням та інституціям, які постраждали внаслідок війни.

Нагадаємо, Фонд "Ізоляція" — це платформа, яка займається розвитком та реалізацією проєктів, пов'язаних з сучасним мистецтвом, культурною освітою, мультидисциплінарними проєктами.

Після захопоплення простору бойовиками та втрати багатьох культурних об'єктів та творів мистецтва вони також сфокусовані на адвокатуванні інтересів культурних інституцій у межах міжнародного права, допомозі постраждалим від війни інституціям та індивідуальним діячам.

З переліком втрачених робіт та історією фонду можна ознайомитися на сайті інституції.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок