Виконувати обовʼязки гендиректора театру імені Заньковецької буде режисер Максим Голенко

Виконувати обовʼязки гендиректора театру імені Заньковецької буде режисер Максим Голенко

Виконувати обовʼязки гендиректора театру імені Заньковецької буде режисер Максим Голенко
Фото: Максим Голенко/Facebook

Режисер Максим Голенко очолив львівський Національний театр імені Марії Заньковецької. Про це 7 червня повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Контракт попереднього керівника театру Заньковецької Андрія Мацяка завершився 6 червня, тож 7 червня МКІП призначив виконувачем обов'язків генерального директора — художнього керівника Максима Голенка.

"Одразу можу сказати, що радикальних кадрових змін чи карколомної зміни репертуарної афіші не відбудеться", — повідомив режисер. І додав, що обрав для себе декілька цілей на посаді та сподівається, що "до кінця року вдасться їх реалізувати".

новий керівник
Новий керівник театру Заньковецької Максим Голенко. Фото: МКІП/Telegram

У МКІП наголошують, що планують поновити дію конкурсів впродовж 2023 року для всіх керівних посад, чиї контракти закінчилися у 2022-2023 роках. Тому п’ятирічний контракт із новим очільником театру укладуть тільки після проведення конкурсу, як цього і вимагає закон.

"Хочу наголосити на потребі розвивати національні театри як провідні художні колективи, що створюють передусім якісний мистецький продукт і визначають художні тенденції для свого регіону і для країни в цілому", — прокоментувала призначення заступниця міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко.

Раніше Голенко очолював Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. Василя Василька. Колишні колеги розповіли про його нове призначення у Facebook.

"Шановний Максиме, щиро дякуємо за вашу невгамовну творчу енергію, новаторське бачення та унікальне вміння знаходити разючі за глибиною й точністю режисерські рішення і вміння втілювати ці рішення в мистецтві акторів, за ваші гострі й актуальні жарти, які ставали справжньою сіллю вистав", — повідомляють у театрі.

Хто такий Максим Голенко

Максим Голенко — український режисер.

З 2016 — головний режисер недержавного "Дикого театру" у Києві, а з 2020 — головний режисер Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. Василя Василька.

У 2020 році спектакль "Енеїда-XXI" за п’єсою Віталія Ченського в постановці Максима Голенка здобув перемогу на IІІ Всеукраїнському театральному фестивалі-премії GRA (м. Київ) в номінації "Найкраща драматична вистава України".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок