Наслідки підриву Каховської ГЕС: в Олешках руйнування може загрожувати будинку-музею Поліни Райко

Наслідки підриву Каховської ГЕС: в Олешках руйнування може загрожувати будинку-музею Поліни Райко

Ексклюзивно
Наслідки підриву Каховської ГЕС: в Олешках руйнування може загрожувати будинку-музею Поліни Райко
. Розписи у будинку Поліни Райко до підтоплення Фото: Наталія Тимофєєва/Суспільне.Херсон

Будинок-музей Поліни Райко в місті Олешки, що на Херсонщині, може опинитися під загрозою руйнування внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Про це Суспільне Культура зазначив у коментарі Семен Храмцов, художник та представник Херсонського обласного благодійного фонду ім. Поліни Райко.

"Якщо вода підійде, то існує велика ймовірність, що будинок не витримає — він розташовується близько до води на вулиці Нижня", — сказав Семен Храмцов.

"Навіть якщо вода не заллє, а просто заболотиться фундамент, то нічого хорошого [для музею] не буде", — додав він.

Наразі підтоплено ту частину вулиці, де не розташовується музей. Ситуація біля будинку поки не критична.

У Міністерстві культури та інформаційної політики сказали Суспільне Культура, що поки для культурних установ немає рекомендацій через руйнування Каховської ГЕС та можливе підтоплення міст та сіл.

Поліна Райко є ар брют художницею з Херсонщини. Вона все життя жила та працювала у рідному місті. Про неї пишуть, що вона витрачала останні гроші на творчі матеріали. Райко відома тим, що повністю розписала свій будинок олійними фарбами. Серед її сюжетів — родинні історії та фотографії, біблійні сюжети та фантастичні звірі. Відтак цю роботу неможливо вивезти та евакуювати. Сам будинок став витвором мистецтва і має цінність для локального та всеукраїнського контексту.

Щоб зберегти будинок та надати йому музейного значення, художник В’ячеслав Машницький у вересні 2008 року створив Херсонський обласний благодійний фонд ім. Поліни Райко. Під час окупації Херсона В’ячеслав Машницький пропав безвісти.

Нагадаємо, Олешки окуповані російськими військами.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок