Не літературою єдиною: Сергій Жадан отримав медаль у Великій Британії за музичну творчість

Не літературою єдиною: Сергій Жадан отримав медаль у Великій Британії за музичну творчість

Не літературою єдиною: Сергій Жадан отримав медаль у Великій Британії за музичну творчість
Фото: Les Kasyanov/Global Images Ukraine via Getty Images

Гурт "Жадан і Собаки" виступав у межах щорічного літературного фестивалю Hay Festival (Gŵyl Y Gelli) у Великій Британії. Там письменник Сергій Жадан і отримав відзнаку за музичну творчість, про що розповів у своїх соціальних мережах.

Сергій Жадан отримав медаль у Великій Британії за музичну творчість
Сергій Жадан отримав медаль у Великій Британії за музичну творчість. Скріншот зі сторінки у Facebook

"Дякую організаторам за підтримку України", — зазначив письменник. Він додав, що передасть кошти за відзнаку на "щось корисне".

Гурт "Жадан і Собаки" виступав у межах фестивалю 3 червня на Wye Stage. Гурт також анонсував виступ у Лондоні 7 червня.

"Ска-ансамбль "Жадан і собаки" з шести учасників — це гурт, який визначає музичну сцену сходу України. Їхня кар’єра, яка триває два десятиліття, включає два відомі студійні альбоми", — написали про них організатори.

Hay Festival тривав в Уельсі з 25 травня до 4 червня. Крім Сергія Жадана, у фестивалі взяли участь українська правозахисниця Олександра Матвійчук та письменниця Галина Крук.

Хто такі "Жадан і Собаки"

"Жадан і Собаки" — український рок-гурт із Харкова, що виник у 2000 році під назвою "Собаки в космосі".

У 2007 році вийшов альбом-компіляція Хору монгольських міліціонерів, для якого різні виконавці, серед них і "Собаки в космосі" записали пісні на вірші Сергія Жадана. З цього почалася їхня співпраця.

У 2014 році внаслідок тісної співпраці гурт дістав назву "Жадан і Собаки". З цією новою назвою гурт записав три альбоми: "Бийся за неї", "Пси" та "Мадонна".

Хто такий Жадан?

Сергій Жадан — український письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гуртів "Жадан і Собаки" та "Лінія Маннергейма". Автор романів "Депеш Мод", "Ворошиловград" (за яким зняли фільм "Дике поле"), "Інтернат", поетичних збірок "Цитатник", "Ефіопія", "Життя Марії", "Тамплієри", "Антена", "Список кораблів" та інших.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок