Катерина Горностай розказала про новий документальний фільм

Катерина Горностай розказала про новий документальний фільм

Ексклюзивно
Катерина Горностай розказала про новий документальний фільм

Українська режисерка Катерина Горностай розказала Суспільне Культура про свій документальний фільм, робота над яким вже триває.

Це буде історія про школу та дитинство під час війни. "Цікаво на це подивитися у документальному варіанті після ігрового", — зазначила Горностай.

Свій фільм авторка знімає із великою командою, зауважуючи, що такий формат роботи є для неї незвичним. "Раніше я думала, що знімати документальний фільм — це мати в руках камеру і, власне, працювати і оператором, режисером одночасно. А зараз я режисую документальний фільм, і це дуже цікавий досвід", — поділилася режисерка.

Горностай зазначила, що на стрічку її надихнув Docudays UA: коли вона знімала бекстейдж цього року, "згадала, як це знімати документальне кіно".

Вона відвідує фестиваль десь із 2012 року. Цьогорічну програму, за її словами, відрізняє те, що велика кількість стрічок саме українські. "Майже всі фільми мають контекст війни, але всі ці фільми дуже різні, і тому цікаво й важливо їх усі дивитися", — додала вона.

Горностай зауважує: "Мені здається, що документальне кіно найпершим реагує на події. Сьогодні ми мали дискусію щодо того, чи може документальне кіно бути рефлексивним, адже воно ніби віддзеркалює події. І якщо йдеться про такі фільми, як "20 днів у Маріуполі", то, як на мене, це найважливіший фільм цього року на фестивалі".

За її словами, фільми та мистецтво про війну має терапевтичний ефект. "Не треба закриватися від проблеми, потрібно її вирішувати", — додала вона.

Юність у кіно: стрічка "Стоп-Земля"

Нагадаємо, попередній фільм Катерини Горностай "Стоп-Земля" (2021) розповідав про досвід дорослішання. Міжнародна прем'єра фільму відбулася в межах 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю (нагорода "Кришталевий ведмідь" юнацького журі конкурсної програми Generation 14plus). Українська прем'єра відбулася на 12-му Одеському міжнародного кінофестивалі (гран-прі).

Документальні фільми Катерини Горностай:

  • 2011 — "Справжні новини" (у співавторстві з художником Дмитром Красним);
  • 2013 — "Між нами";
  • 2014 — "Євромайдан. Чорновий монтаж" (у співавторстві з Романом Бондарчуком, Юлією Гонтарук, Андрієм Кисельовим, Андрієм Литвиненком, Романом Любим, Олексієм Солодуновим, Дмитром Стойковим, Олександром Течинським, Володимиром Тихим);
  • 2015 — "Скрізь Майдан".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок