З 8 червня до 8 серпня у Центрі сучасної культури у Дніпрі (DCCC) триватиме виставка "Хай довга. Дорога. Веде. До. Сходів у. Небі", де представлено роботи одинадцяти українських митців та мисткинь, що торкаються сучасних уявлень про долю України.
"Це спроба зібрати різні досвіди та осмислити, які явища й процеси визначають українців сьогодні", – пишуть організатори про виставку.
Куратори виставки: Мілена Хомченко, Юлія Кривич та Клеменс Пул.
За їхніми словами, виставка не лише про колоніальну травму минулого, а "більш широкі темпоральності, зокрема, деколоніальне майбутнє, означене гнучкістю, стійкістю, творчістю та наполегливістю людей. У цій виставці доля є позначенням майбутнього, що не має визначеної дати, але вказує шлях, який має обов'язково відбутися, адже розпочався певний час тому і триває досі".
"Для нас ця виставка дуже важлива, бо вона розповідає про спільні українські досвіди та певним чином дає надію та майбутнє, що, на мою думку, особливо цінно чути та бачити тим, хто залишається в Україні", – зазначає директор DCCC Андрій Палаш.
Це вже другий показ виставки — протягом лютого-квітня 2023 року вона експонувалася у чеській муніципальній галереї PLATO Ostrava. Проєкт став результатом інституційної співпраці PLATO та Центру сучасної культури у Дніпрі (DCCC).
Учасниці та учасники виставки:
- Beauty Studio;
- Богдан Бунчак;
- Тарас Гембік + Влад(а);
- Ксенія Гнилицька;
- Діана Халілова + Заміна Халілова;
- Ларіон Лозовий;
- Дар’я Лук’яненко;
- Сашко Протяг;
- Анна Сапон;
- Женя Степаненко;
- Вікторія Тимонова.
Усі роботи об’єднують читання Фросіко, що "артикулюють зв’язки між висловлюваннями митців та мисткинь, індивідуальними звучаннями їхніх творів та спільним баченням України, яка має і завжди мала свій шлях".
"Виставка, яку ми презентуємо у Дніпрі, зберігає історії минулого, але не тільки для того, щоб пам’ятати, а й для того, щоб згадати наново — те, що ми ніколи не знали, але що завжди було частиною нас", — розповідає співкураторка виставки Мілена Хомченко.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!