В Українському PEN розповіли, що допомагають сімʼї вбитого росіянами дитячого письменника Володимира Вакуленка – зараз працюють над тим, щоб купити їм будинок у селі Капитолівка на Ізюмщині.
"Через обстріли окупантів минулої весни багатоквартирний будинок, у якому раніше мешкали пані Олена і Віталій, було пошкоджено, і нині він не придатний для життя", – розповідають у пості у Facebook.
Ініціативу PEN на власних сторінках підтримали виконавча директорка організації Тетяна Терен та президент Володимир Єрмоленко.
"Багатоквартирний будинок, в якому раніше жила пані Олена, окупанти пошкодили минулої весни — там протікає дах і є проблеми з комунікаціями. Завдяки частині наших з вами внесків, які ми збирали взимку, пані Олена вже зробила завдаток", – розповіла Терен.
Єрмоленко додав, що будинок знаходиться у тому ж селі, де й жив сам Володимир Вакуленко.
Хто такий Володимир Вакуленко
Володимир Вакуленко — дитячий письменник, поет і лауреат численних літературних премій.
Автор 13 книг, серед яких книги про спадщину свого регіону, поезія, а також дитячі книги.
Наприкінці березня 2022 року під час російського вторгнення в Україну село Капитолівка Ізюмського району на Харківщині, де мешкав Вакуленко, окупували російські військові. 23 березня вдома у письменника росіяни провели обшуки, вилучили книжки, забрали Володимира та його сина-підлітка.
Його двічі заарештовували після російського вторгнення в Україну. Вдруге його не відпустили. Його тіло було знайдено в одній з братських могил в Ізюмі.
У травні 2023 року Вакуленка посмертно нагородили премією Prix Voltaire Special Award від Міжнародної Асоціації Видавців.
"Володимир Вакуленко є символом жахливої культурної руйнації, здійсненої російською армією в Україні. Пам'ятаймо про нього і шануймо історії та вірші, які він залишив нам перед тим, як його передчасно забрали", — сказала Крістенн Ейнарсон, голова Комітету зі свободи друку.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!