Міністр освіти Оксен Лісовий відмовився від наукового ступеня

Міністр освіти Оксен Лісовий відмовився від наукового ступеня

Важливо
Міністр освіти Оксен Лісовий відмовився від наукового ступеня
. Оксен Лісовий, міністр освіти України з березня 2023 року. Фото з його сторінки у Facebook

За словами міністра освіти Оксена Лісового, з 29 травня він не є більше кандидатом наук. Про це він розповів на своїй сторінці у Facebook.

Міністр освіти Оксен Лісовий відмовився від наукового ступенія
Міністр освіти Оксен Лісовий відмовився від наукового ступеня. Скріншот із сторінки у Facebook

Раніше Кабінет Міністрів затвердив процедуру, згідно з якою будь-хто може добровільно відмовитися від наукового ступеня. Першим став сам міністр.

"На собі, власне, першим і випробовував механізм відмови. Написав відповідну заяву і від учора вже не є кандидатом наук. Триматися за формальні для себе статуси не збираюся. Набагато важливіші реальні справи та дії", – написав Лісовий.

"В академічному світі науковий ступінь – це про цінність та довіру, а ще про здобуття, а не отримання"
Оксен Лісовий

Очільник МОН додав, що планує виправити пострадянську культуру академічної доброчесності. Наступним кроком має стати відповідний закон, який наразі перебуває на доопрацюванні.

На сайті МОН зʼявився наказ про добровільну відмову Оксена Лісового від наукового ступеня.

Звинувачення Оксена Лісового у плагіаті

19 березня заяву з відповідними звинуваченнями опублікували на фейсбук-сторінці "Українського руху пацифістів": "Мілітарист і плагіатор Лісовий не має бути міністром освіти".

На сторінці опублікували аналіз автореферату дисертації Лісового "Соціокультурна самоідентифікація особистості", де позначили запозичення без посилань з ознаками копіювання окремих словосполучень з автореферату іншої дисертації.

Пізніше інформація про те, що наукова робота Оксена Лісового не є унікальною, з’явилася на ресурсі "Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях".

Новопризначений міністр 23 березня у своєму Facebook повідомив, що відправив свою дисертацію на перевірку до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Він додав, що відмовиться від наукового ступеня "кандидат наук", якщо підтвердиться плагіат у його роботі.

У новому пості Лісового, у якому він заявив про відмову від кандидатського ступеня, про результати перевірки не зазначено.

У коментарі Суспільне Культура на уточнення, чи відомі результати перевірки на плагіат у кандидатській роботі міністра, заявили про те, що перевірка не завершена.

Що відомо про нового міністра Оксена Лісового

Оксен Лісовий — український учитель, організатор освіти, військовослужбовець.  Заслужений працівник освіти України (2021) та лауреат Державної премії України в галузі освіти (2012).

У 2010 році очолив "Малу академію наук України" (МАН).

Після початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року добровольцем вступив до ЗСУ, воює у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Разом з тим, продовжив дистанційно виконувати обов’язки директора МАН.

18 березня Верховна Рада призначила Лісового новим міністром освіти.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок