Володимир Зеленський відповів на петицію про реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар

Володимир Зеленський відповів на петицію про реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар

Володимир Зеленський відповів на петицію про реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар
. Веселковий прапор у руках учасниці акції представників ЛГБТ "Прайд хода" в Одесі, 28 серпня 2021 рік. Фото: УНІАН

У квітня петиція на підтримку реєстрованих партнерств для одностатевих і різностатевих пар набрала необхідні 25 тисяч підписів на сайті президента. 26 травня з'явилась відповідь від Володимира Зеленського.

"Долаючи важкі випробування, українська держава свідомо обрала рух назустріч європейським стандартам, основу яких складають три засадничі цінності Ради Європи – демократія, верховенство права та права людини", – йдеться у відповіді.

Водночас Зеленський нагадав, що згідно з Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51), а в умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція не може бути змінена (стаття 157).

Ще влітку 2022 року, розглядаючи петицію щодо одностатевих шлюбів, Зеленський звернувся до Кабінету Міністрів з пропозицією опрацювати питання щодо запровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства.

"Міністерство юстиції України наразі працює над комплексним законодавчим запровадженням інституту цивільного партнерства з визначенням правових засад, порядку і наслідків його державної реєстрації, а також правового статусу й особистих немайнових та майнових прав і обов’язків партнерів з урахуванням особливостей вже наявних правових інститутів", – зазначив він.

Законопроєкт № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств" наразі перебуває на розгляді Комітету ВР з питань правової політики.

"Про результати розгляду порушених питань автора електронної петиції поінформують Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України", – додав президент.

Суть петиції

У цій петиції на підтримку законопроєкту №9103 "Про інститут реєстрованих партнерств" наголошується, що пари, які не хочуть або не можуть оформити шлюб, не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені. Зокрема, це стосується одностатевих пар, серед яких пари ЛГБТ-військових.

Дехто з ЛГБТ+ військових не дожив до моменту, коли зможе оформити свої стосунки, додається у петиції. Автор документа також зазначає, що одностатеві партнери не можуть ухвалити рішення щодо лікування свого партнера чи партнерки, якщо він чи вона були поранені та не можуть ухвалити такі рішення самостійно.

Або в гіршому випадку, якщо він чи вона загинули, не можуть розпоряджатися його, її тілом, отримати спадок за пільговими умовами чи отримати соціальний захист з боку держави, як це передбачено для сімей військових чи постраждалих від війни.

Відгуки за і проти

Парламентський комітет молоді та спорту підтримав цей законопроєкт. Водночас Міністерство оборони України виступило проти законопроєкту.

“Викладена у пояснювальній записці до законопроєкту інформація про тисячі військовослужбовців, які не можуть офіційно оформити свої стосунки з одностатевими партнерами чи партнерками потребує додаткового вивчення у зв’язку із відсутністю в Міністерстві оборони України відповідних даних”, — наголосили у Міноборони.

Також Всеукраїнська рада церков і Православна Церква України виступили проти створення інституту "реєстрованих партнерств".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок