25 травня письменник Артем Чапай у своєму Facebook оголосив, що обміняє власні авторські примірники журналу The New Yorker за п'ять найбільших донатів на авто для свого підрозділу.
За словами письменника, у цьому випуску журналу надрукували перше в історії видання українське оповідання.
Оповідання "The Ukraine" — частина однойменної книжки Чапая, яка потрапила до короткого списку Книги року ВВС-2018 у категорії "Есеїстика". Англійською книжка має зʼявитися у 2023 році.
"У тексті The Ukraine зумисне порушено кордон між художнім і документальним: одні його частини буквально відтворюють реальність, інші є витвором уяви. Чи кожен читач зрозуміє, які з них які? І чи має це значення?", — ідеться в анотації.
Книга присвячена двом головним персонажам, які починають знаходити в Україні ті речі, про які можна сказати the Ukraine – саме та Україна, яку знають зараз у світі.
Хто такий Артем Чапай
Артем Чапай — український письменник, перекладач, репортер, мандрівник, член Українського Центру Міжнародного ПЕН-клубу. Автор тревелогів, книжки воєнних репортажів, романів "Червона зона" і "Понаїхали", книжки "Тато в декреті".
З лютого 2022 — солдат Збройних Сил України
Раніше Суспільне Культура розповідало про фестиваль від Американського PEN, у якому Чапай разом з колегами Артемом Чехом та Іриною Цілик мали брати участь.
Тоді виявилось, що у останній момент до програми додали подію з росіянами, через що українські автори відмовились виступати. , заявляючи про неприпустимість таких подій та форматів діалогу. Організатори вирішили скасувати подію за участь росіян, а виступ українців таки відбувся 13 травня.
Американські письменниці російського походження Марія Гессен звинуватили українців у "шантажі" Американського PEN та обурились на таку позицію українців.
Український PEN випустив заяву щодо цієї ситуації, заявляючи, "що сприяння будь-яким ілюзіям діалогу між українськими та російськими авторами на спільних заходах є не лише проблематичним, а й аморальним, доки російська військова агресія ставить під загрозу життя цивільних українців".
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!