Артем Чапай міняє авторські примірники журналу The New Yorker на авто

Артем Чапай міняє авторські примірники журналу The New Yorker на авто

Артем Чапай міняє авторські примірники журналу The New Yorker на авто
. Фото: Artem Chapeye/Facebook

25 травня письменник Артем Чапай у своєму Facebook оголосив, що обміняє власні авторські примірники журналу The New Yorker за п'ять найбільших донатів на авто для свого підрозділу.

За словами письменника, у цьому випуску журналу надрукували перше в історії видання українське оповідання.

Оповідання "The Ukraine" — частина однойменної книжки Чапая, яка потрапила до короткого списку Книги року ВВС-2018 у категорії "Есеїстика".  Англійською книжка має зʼявитися у 2023 році.

"У тексті The Ukraine зумисне порушено кордон між художнім і документальним: одні його частини буквально відтворюють реальність, інші є витвором уяви. Чи кожен читач зрозуміє, які з них які? І чи має це значення?", — ідеться в анотації.

Книга присвячена двом головним персонажам, які починають знаходити в Україні ті речі, про які можна сказати the Ukraine – саме та Україна, яку знають зараз у світі.

Хто такий Артем Чапай

Артем Чапай — український письменник, перекладач, репортер, мандрівник, член Українського Центру Міжнародного ПЕН-клубу. Автор тревелогів, книжки воєнних репортажів, романів "Червона зона" і "Понаїхали", книжки "Тато в декреті".

З лютого 2022 — солдат Збройних Сил України

Раніше Суспільне Культура розповідало про фестиваль від Американського PEN, у якому Чапай разом з колегами Артемом Чехом та Іриною Цілик мали брати участь.

Тоді виявилось, що у останній момент до програми додали подію з росіянами, через що українські автори відмовились виступати. , заявляючи про неприпустимість таких подій та форматів діалогу. Організатори вирішили скасувати подію за участь росіян, а виступ українців таки відбувся 13 травня.

Американські письменниці російського походження Марія Гессен звинуватили українців у "шантажі" Американського PEN та обурились на таку позицію українців.

Український PEN випустив заяву щодо цієї ситуації, заявляючи, "що сприяння будь-яким ілюзіям діалогу між українськими та російськими авторами на спільних заходах є не лише проблематичним, а й аморальним, доки російська військова агресія ставить під загрозу життя цивільних українців".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок