У Києві можна побачити ранній автограф Симона Петлюри

У Києві можна побачити ранній автограф Симона Петлюри

У Києві можна побачити ранній автограф Симона Петлюри
Фото: Valentyna Samchenko/Facebook

У Будинку-музеї Миколи Лисенка показали автограф Симона Петлюри – він залишив його на вітальній адресі до Лисенка з нагоди 35-річного ювілею його музичної творчості. Про це повідомляє Укрінформ.

Як зазначає співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. Михайла Грушевського Тіна Пересунько, це один із найбільш ранніх автографів Петлюри на такому публічному документі

"Є більш ранні справи його допитів, де він завіряв рукописні свідчення. Але це службові документи. Тож його автограф, представлений сьогодні, унікальний тому, що він саме на документі культурного характеру", – зазначила вона.

У Києві можна побачити ранній автограф Симона Петлюри
У Києві можна побачити ранній автограф Симона Петлюри. Фото: Valentyna Samchenko/Facebook

За її словами, цей лист Петлюра надіслав у грудні 1903 року з Кубані, де перебував через переслідування з боку російської жандармерії.

"Ми сприймаємо Петлюру як політичного та військового діяча. Але культура посідала вагоме місце в його житті. Він гарно співав, грав на скрипці, він був диригентом студентського хору у Полтавській семінарії. А через Лисенка його вигнали з семінарії, – зауважила вона.

За словами організаторів, цей документ ще ніколи не виставлявся на загал, а зберігався у фондовій колекції. Документ експонуватиметься до 31 травня 2023 року.

Хто такий Симон Петлюра

Симон Петлюра — український державний, військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик. Є нащадком давнього козацького роду.

Організатор українських збройних сил. Член Генерального секретаріату Української Центральної Ради на посаді Генерального секретаря з військових справ (28 червня — 31 грудня 1917).

Головний отаман військ Української Народної Республіки (УНР) (з листопада 1918) та 2-й Голова Директорії УНР (9 травня 1919 — 10 листопада 1920).

У Києві можна побачити ранній автограф Симона Петлюри
Симон Петлюра.

Фільму "Щедрик проти "русского міра"

"Щедрик проти "русского міра" це захоплива, сповнена пригод історія світового турне хорової капели диригента Олександра Кошиця 1919–1924 років.

За збігом сучасної історії сюжет фільму порушує низку актуальних проблем сьогодення — протидії російській культурній експансії та пропаганді, питання культурної дипломатії України, місця українського культурного продукту у світі та його боротьби за себе.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок