Про цензуру в TikTok: у школах Флориди забороняють книги, які громадськість вважає "невідповідними"

Про цензуру в TikTok: у школах Флориди забороняють книги, які громадськість вважає "невідповідними"

Про цензуру в TikTok: у школах Флориди забороняють книги, які громадськість вважає "невідповідними"
. Книжки Фото: Getty Images (ілюстративне)

Користувачка TikTok, яка працює в одній зі шкіл Флориди (США) заявила, що штат заборонив кілька книг, які вважаються "неприйнятними" для учнів. Вона зняла відео, на якому видно коробки з книгами, які чекають на вилучення з бібліотеки.

"Це коротке відео — я зараз у своїй школі, я просто хочу показати вам дещо, тому що минулого тижня прийшли представники штату і вирішили, які книги є доречними, а які — ні", — говорить вона.

Відео швидко привернуло увагу в соціальних мережах, викликавши обурення і занепокоєння серед глядачів. Люди висловлювали свою недовіру і ставили питання про наслідки таких дій.

Відео було знято в середній школі McNicol в Голлівуді, і, за словами директора з комунікацій шкільного округу Джона Саллівана, воно показує процес, який не має нічого спільного із забороною книг.

"Це старі книги, це процес, який полягає в оновленні книг, щоб переконатися, що вони є актуальними, відповідно до законодавства штату, — сказав Салліван, пояснюючи, що книги, які видно на відео, були видані в 1990-х роках. — Тож ці книги будуть замінені в бібліотеці".

Хоча конкретно це відео спростували, однак Салліван підтвердив, що книги з бібліотеки таки вилучали: "Скарги від громадськості змусили вилучити чотири книги на початку цього навчального року. Кожна з них присвячена питанням гендеру та сексуальності".

Чому вилучають книжки

Відповідно до Закону про батьківські права в освіті, будь-хто з громадськості, незалежно від того, чи є він фахівцем у галузі освіти, може подати скаргу на будь-яку книгу в державній школі, і вона має бути вилучена до розгляду комісією. Це дає можливість одному з батьків, наприклад, впливати на всіх інших дітей.

За даними Американського PEN-клубу, що захищає свободу слова, відколи закон набув чинності, з державних шкіл Флориди було вилучено 175 книжок.

Вилучення цих книг піднімає важливі питання про свободу інформації та різноманітність точок зору, доступних для учнів. Багато хто стверджує, що ознайомлення молодих людей з різними точками зору, навіть тими, які можуть бути незручними або складними, має вирішальне значення для розвитку критичного мислення та емпатії.

Скульптура "Давида" у Флориді

Раніше Суспільне Культура розповідало, що в одній зі шкіл Флориди на уроці історії мистецтва 6-класники вивчали епоху Відродження, зокрема й статую "Давид" Мікеланджело. Батьки деяких учнів поскаржилися на урок – їм не повідомили, що буде показано оголену натуру, а дехто назвав статую порнографічною.

Через це рада класичної школи Таллахассі змусила директорку Хоуп Карраскіллу піти у відставку.

Не тільки фото памʼятники: у школах Флориди забороняють книги, які держава вважає "невідповідними"
Статуя "Давид" Мікеланджело. Фото: Galleria dell'Accademia di Firenze

Річ у тому, що з 2022 року у штаті Флорида діє закон, який забороняє викладання у школах сексуальної освіти та обговорення питань, що стосуються гендерної ідентичності. Заборона діє до 4 класу. Викладачів, які порушать закон, можуть позбавити ліцензії.

Пізніше департамент освіти Флориди визнав художню та історичну цінність статуї "Давида" Мікеланджело.

"Флорида заохочує вивчення класики і класичного мистецтва і не забороняє його використання в навчанні", — зауважив директор з комунікацій Департаменту освіти Флориди Алекс Ланфранконі.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок