3 травня у Верховній Раді підтримали закон #9240 щодо розміщення Національного військового меморіального кладовища в Биківні. Про це повідомив депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.
Законопроєкт передбачає виділення землі у Дніпровському районі Києва для створення меморіального кладовища.
Загальна площа комплексу сягне майже 100 гектарів. До меморіалу ввійдуть:
- військове кладовище на 50 тисяч поховань;
- колумбарій;
- ритуальна будівля для почесних поховань;
- музейний комплекс.
Раніше Суспільне повідомляло, що Київська міська рада відвела землю під створення Національного військового меморіального кладовища у Биківні. Під будівництво буде відведена ділянка 8 гектарів комунального лісу на Броварському проспекті.
"За створення кладовища відповідає держава і місце визначив уряд. Столиця ж готова всіма можливими способами сприяти створенню меморіалу наших героїв. Раніше ми підтримали пропозицію уряду щодо створення військового кладовища на Лисій горі. Але у громадськості вона підтримки не знайшла. Тому тепер ідеться про Биківню", — зазначив мер Києва Віталій Кличко.
Створення Національного військового кладовища в Києві
- На виконання доручення прем'єра Дениса Шмигаля 27 жовтня 2022 року Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА розробити детальний план території для розташування Національного військового меморіального кладовища в урочищі "Лиса Гора".
- Екологи та активісти були проти розташування меморіалу на Лисій горі. Тогоріч у листопаді на сайті Київради було зареєстровано петицію проти створення військового кладовища на "Лисій Горі".
- Київрада цю петицію не підтримала.
- У січні прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив кільком міністрам і столичним посадовцям знайти нове місце для створення в Києві національного військового кладовища замість Лисої гори.
- Як повідомили у мінкульті, Національне військове меморіальне кладовище можуть створити на виїзді з Києва у Биківнянському лісі на Броварському шосе. Там розташований Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили".
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!