Від 1 травня у діючому Ліверпульському Соборі працюватиме багатоканальна інсталяція "Ізюм—Ліверпуль" української художниці Каті Бучацької, що створена для Єврофестивалю (EuroFestival) 2023.
Інталяція являє собою 12 відеоекранів, що фіксують український ландшафт у режимі реального часу залізничного сполучення у обидві сторони маршрутом Ізюм—Харків—Полтава—Миргород—Лубни—Київ—Фастів—Козятин—Винниця—Хмельницький—Тернопіль—Красне—Львів—україно-польський кордон.
Таким чином, мистецька робота "Ізюм—Ліверпуль" показує український пейзаж, що бачили переселенці, що тікали від повномасштабної війни на захід, аби урятувати свої життя від російських ракет. Багато з цих людей вже не повернеться додому.
У коментарі британській службі BBC Бучацька сказала, що створила цю інсталяцію аби нагадати людям про війну в Україні, і що власне пісенний конкурс Євробачення відбувається в Ліверпулі саме через війну: "Євробачення тут через війну. Моя інсталяція, я, я тут через війну".
Відеоінсталляція буде доступна відвідувачам до 19 травня.

Читати також: EuroFestival у Ліверпулі: українські митці презентують проєкт про дім
Якою була реакція на художню роботу "Ізюм-Ліверпуль"
Британське видання Wimbledon Times пише про те, що робота отримала схвальні відгуки. Зокрема видання наводить коментар деканки Ліверпуля Англіканської церкви преподобної Сью Джонс, що зауважила наступне: "Я сподіваюся, незалежно від того, релігійні люди чи ні, чи сповідують вони якусь іншу релігію, вони все одно можуть прийти і використовувати простір, щоб подумати, помолитися і поміркувати над більшими питаннями війни та миру".
Видання також наводить коментар директорки відділу культури Ліверпуля Клер МакКолган, яка зауважила: "Я просто в захваті від роботи, яку художниця створила за такий короткий проміжок часу".

Про художницю Катю Бучацьку
Катя Бучацька — мультидисциплінарна художниця, що живе і працює в Києві. Завершила відділ графіки та ілюстрації в Інституті НТУУ КПІ, Київ, Україна (2003-2007); образотворче мистецтво в École Nationale Supérieure d'Art de Dijon, Діжон, Франція (2008); а також монументальний живопис у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, Київ, Україна (2008-2015).
Бучацька співпрацювала із групою художників та дослідників щодо збереження спадщини гуцульської мисткині Параски Плитки-Горицвіт; зокрема оформила музей Параски Плитки-Горицвіт у Криворівні.
EuroFestival
EuroFestival — серія кульутрних подій, створена у співпраці України та Великої Британії до Євробачення 2023, що діятиме з 1 до 14 травня у Ліверпулі.
Загалом на фестивалі буде представлено 24 мистецькі проєкти, більшсть з них створені у співпраці українськиї та британських митців та мисткинь.
Читати також: EuroFestival: що чекає на фанів "Євробачення" у Ліверпулі за кілька днів до музичного конкурсу
Євробачення 2023
67-й Пісенний конкурс Євробачення уцьогоріч відбудеться у британському Ліверпулі. Представником України на Євробаченні-2023 є гурт TVORCHI, який одразу потрапляє у гранд-фінал шоу 13 травня, де виступить з оновленою версією пісні «Heart of Steel» під номером 19.
Радіо Промінь — офіційний радіомовник Євробачення.
Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Читати також:
- Вільна Київщина: п’ять українських творів про окупацію та травму Бучі, Мощуна та Ірпеня
- Критичне мислення й емоційна реакція. У Дніпрі відкриють художню виставку "Робоча кімната", присвячену осмисленню війни
- Художниця Катя Бучацька: “Налякати равлика палаючою свічкою і зібрати “слиз остраху”
- Робота із невизначеністю: як мистецькі практики змінюють промислові міста
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!