У Херсонському художньому музеї з'являться картини, від американського письменника-фантаста Чарлі Маріно, які той вирішив подарувати закладу в знак підтримки після пограбування закладу росіянами. Про це пресслужба музею розповіла у соціальних мережах 26 квітня.
"Отже, Чарлі Маріно написав нам листа, плідно поспілкувався з директоркою Аліною Доценко, опублікував пост підтримки, в якому закликав до цієї доброї справи", — зазначають у музеї.
Маріно у власному повідомленні порівняв пограбування музею з діями фашистів у Парижі під час Другої світової війни: "Покидаючи Херсон, росіяни випотрошили музей картин, статуї та все, що не було прибите до підлоги, — як нацисти, коли покидали Париж. Важко бути свідком цього і зберігати спокій, не діючи".
Він також додав, що дарує музею в Херсоні декілька творів "із власної скромної колекції" та закликав інших колекціонерів долучитися до його ініціативи.
"Це не так вже й багато від мене одного. Але я мушу вірити, що багато хто з нас має такі твори, але мало хто в наших родинах оцінив би їх дорожче, ніж їхня грошова вартість. Чи не приєднаєтесь ви до мене, коли вторгнення буде придушено і у вільній Україні знову запанує мир, відклавши один-два твори, які у вас є?" — написав він.
Чарлі Маріно назвав картини, які збирається надіслати в Херсон:
- нідерландський олійний живопис на дереві 1700-х років від Кемпа,
- акварель від американця Ч. Г. Ітона,
- пергаментний диптих від Лі,
- пастель зі слов'янською дівчиною в розквіті своєї юності від українського художника.

Що відомо про крадіжку картин із Херсонського музею
З 1 по 3 листопада росіяни вивезли з Херсонського музею цінні твори XVII-XX століть, обґрунтовуючи це "збереженням культурних цінностей". У коментарі Суспільному Культура у музеї повідомили, що "Вивезли все, що бачили — 5 фур творів + 2 автобуси з оргтехнікою. Маємо сумнів, що в музеї взагалі щось залишилось".
Частина з них "засвітилася" на фотографіях у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі, кілька полотен працівникам музею вдалось ідентифікувати.
Раніше видання The Guardian повідомляло, що команда міжнародних експертів помітила закономірність у крадіжках російськими військами цінних артефактів з українських музеїв на окупованих територіях – вони роблять це цілеспрямовано.
А експорт із The New York Times вважають, що це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни, коли нацисти грабували Європу. Так росіяни мають на меті позбавити Україну її культурної спадщини.
Антрополог Браян Деніелс, який працює з археологами, істориками та фахівцями з цифрових зображень, зазначав: "Можливо, все це є частиною підриву ідентичності України як окремої країни, з претензією на законне володіння Росією усіма їхніми експонатами".
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!