Американський письменник передасть кілька картин із власної колекції до Херсонського художнього музею

Американський письменник передасть кілька картин із власної колекції до Херсонського художнього музею

Американський письменник передасть кілька картин із власної колекції до Херсонського художнього музею
. Фото: Вікіпедія

У Херсонському художньому музеї з'являться картини, від американського письменника-фантаста Чарлі Маріно, які той вирішив подарувати закладу в знак підтримки після пограбування закладу росіянами. Про це пресслужба музею розповіла у соціальних мережах 26 квітня.

"Отже, Чарлі Маріно написав нам листа, плідно поспілкувався з директоркою Аліною Доценко, опублікував пост підтримки, в якому закликав до цієї доброї справи", — зазначають у музеї.

Маріно у власному повідомленні порівняв пограбування музею з діями фашистів у Парижі під час Другої світової війни: "Покидаючи Херсон, росіяни випотрошили музей картин, статуї та все, що не було прибите до підлоги, — як нацисти, коли покидали Париж. Важко бути свідком цього і зберігати спокій, не діючи".

Він також додав, що дарує музею в Херсоні декілька творів "із власної скромної колекції" та закликав інших колекціонерів долучитися до його ініціативи.

"Це не так вже й багато від мене одного. Але я мушу вірити, що багато хто з нас має такі твори, але мало хто в наших родинах оцінив би їх дорожче, ніж їхня грошова вартість. Чи не приєднаєтесь ви до мене, коли вторгнення буде придушено і у вільній Україні знову запанує мир, відклавши один-два твори, які у вас є?" — написав він.

Чарлі Маріно назвав картини, які збирається надіслати в Херсон:

  • нідерландський олійний живопис на дереві 1700-х років від Кемпа,
  • акварель від американця Ч. Г. Ітона,
  • пергаментний диптих від Лі,
  • пастель зі слов'янською дівчиною в розквіті своєї юності від українського художника.
херсонський музей
Картини, які Чарлі Маріно хоче передати Херсонському музею. Фото: Charlie Marino/facebook

Що відомо про крадіжку картин із Херсонського музею

З 1 по 3 листопада росіяни вивезли з Херсонського музею цінні твори XVII-XX століть, обґрунтовуючи це "збереженням культурних цінностей". У коментарі Суспільному Культура у музеї повідомили, що "Вивезли все, що бачили — 5 фур творів + 2 автобуси з оргтехнікою. Маємо сумнів, що в музеї взагалі щось залишилось".

Частина з них "засвітилася" на фотографіях у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі, кілька полотен працівникам музею вдалось ідентифікувати.

Раніше видання The Guardian повідомляло, що команда міжнародних експертів помітила закономірність у крадіжках російськими військами цінних артефактів з українських музеїв на окупованих територіях – вони роблять це цілеспрямовано.

А експорт із The New York Times вважають, що це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни, коли нацисти грабували Європу. Так росіяни мають на меті позбавити Україну її культурної спадщини.

Антрополог Браян Деніелс, який працює з археологами, істориками та фахівцями з цифрових зображень, зазначав: "Можливо, все це є частиною підриву ідентичності України як окремої країни, з претензією на законне володіння Росією усіма їхніми експонатами".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок