У Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця, який щороку проводиться у Києві, бере участь російський піаніст, що служив у російській армії. Про це повідомив засновник видання про класичну музику The Claquers Стас Невмержицький у Facebook.
Російський піаніст Станіслав Корчагін пройшов до півфіналу. Інформацію про це розмістили на Facebook-сторінці конкурсу.
Стас Невмержицький звернув увагу на те, що зараз росіянин Станіслав Корчагін викладає у Російській академії музики імені Гнесіних. А музикант та активіст Максим Майборода знайшов фото та інтерв'ю, з якого стало відомо, що Корчагін проходив службу в 154-му окремому комендантському преображенському полку, відродженому Путіним у 2013 році.
Майборода зазначає, що Корчагін проходив службу у російській армії, зокрема в 154-му окремому комендантському преображенський полку, "в 2014-2015 роках, вже під час того, як Росія напала на Україну".
Через повномасштабну війну Росії в Україні цього року конкурс не може бути проведено у Києві. На сайті конкурсу розміщена інформація про те, що секретаріат Всесвітньої федерації проведе спеціальний Конкурс Горовиця Київ-Женева з 13 по 21 квітня 2023 року в Женеві.
"Підтримуючи знекровлену мистецьку інституцію та молодих митців у зруйнованій війною Україні, організація демонструє соціальну та культурну відповідальність і намагається довести, що спільні цінності і спільне розуміння серед молоді можуть створити основу для кращого майбутнього усього світу", – пишуть на сайті конкурсу.
Реакція Генерального секретаря Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів
Після того, як інформація про Станіслава Корчагіна поширилася у Facebook та медіа, люди почали писати коментарі на сторінці конкурсу. 18 квітня Флоріан Рім, Генеральний секретар Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC) виступив із промовою, в якій звернувся до міжнародної спільноти та представників преси.
"Наші статути чітко диктують, що ми не повинні дискримінувати нікого через національність. Це основний принцип справедливості, етики та людської порядності.
Ми розуміємо, що для когось, хто живе в країні, яка була атакована, для когось, хто, можливо, втратив друга, родича чи дитину, ці слова можуть здатися порожніми та безглуздими, але я знаю, що кожен із 28 піаністів, які виступають на цій сцені, підтримує нашу справу", – говорить Рім.
Також Флоріан Рім додає, що всі учасники конкурсу є молодими митцями, які будують свою кар'єру та беруть участь у конкурсі як окремі особистості, а не представляють якісь певні країни. За словами Ріма, кожен з піаністів підписав кодекс поведінки, згідно з яким обіцяє утриматися від політичних висловлювань чи будь-якої дискримінації.
"Музика не знає ні кордонів, ні національності, ні релігії, ні ідеології. Тиждень тому молоді музиканти з усього світу зібралися у Женеві не лише для того, щоб виконувати прекрасну музику, але й щоби заявити про силу мистецтва у ці часи великих людських труднощів – і на честь одного з найвидатніших піаністів усіх часів", – підсумував Флоріан Рім.
Цікаво те, що якщо зайти на сторінку до Флоріана Ріма у Facebook, то можна побачити допис за 19 червня 2022 року, де він пише: "Один із найкрасивіших моментів Міжнародного конкурсу піаністів імені Ван Кліберна 2022 року: срібна призерка Анна Геніушен, Росія, обіймає на сцені бронзового призера Дмитра Чоні, Україна".
Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця — музичний конкурс, започаткований у 1995 році. З того часу він кожного року проводиться у Києві. Його присвячено видатному піаністу з України Володимиру Горовицю. Ініціаторами його проведення був колектив Київського державного музичного училища ім. Р. М. Глієра.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!