Росіянин, який служив в армії РФ, бере участь в українському конкурсі піаністів

Росіянин, який служив в армії РФ, бере участь в українському конкурсі піаністів

Росіянин, який служив в армії РФ, бере участь в українському конкурсі піаністів
Колаж: Вікторія Желєзна

У Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця, який щороку проводиться у Києві, бере участь російський піаніст, що служив у російській армії. Про це повідомив засновник видання про класичну музику The Claquers Стас Невмержицький у Facebook.

Російський піаніст Станіслав Корчагін пройшов до півфіналу. Інформацію про це розмістили на Facebook-сторінці конкурсу.

Русня в конкурсі піаністів
Фото: facebook.com/horowitzpianocompetition

Стас Невмержицький звернув увагу на те, що зараз росіянин Станіслав Корчагін викладає у Російській академії музики імені Гнесіних. А музикант та активіст Максим Майборода знайшов фото та інтерв'ю, з якого стало відомо, що Корчагін проходив службу в 154-му окремому комендантському преображенському полку, відродженому Путіним у 2013 році.

Майборода зазначає, що Корчагін проходив службу у російській армії, зокрема в 154-му окремому комендантському преображенський полку, "в 2014-2015 роках, вже під час того, як Росія напала на Україну".

"Конкурси мають відсторонитися від політичної ідеології": військовий з Росії у півфіналі українського конкурсу піаністів
Колаж: Суспільне

Через повномасштабну війну Росії в Україні цього року конкурс не може бути проведено у Києві. На сайті конкурсу розміщена інформація про те, що секретаріат Всесвітньої федерації проведе спеціальний Конкурс Горовиця Київ-Женева з 13 по 21 квітня 2023 року в Женеві.

"Підтримуючи знекровлену мистецьку інституцію та молодих митців у зруйнованій війною Україні, організація демонструє соціальну та культурну відповідальність і намагається довести, що спільні цінності і спільне розуміння серед молоді можуть створити основу для кращого майбутнього усього світу", – пишуть на сайті конкурсу.

Реакція Генерального секретаря Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів

Після того, як інформація про Станіслава Корчагіна поширилася у Facebook та медіа, люди почали писати коментарі на сторінці конкурсу. 18 квітня Флоріан Рім, Генеральний секретар Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC) виступив із промовою, в якій звернувся до міжнародної спільноти та представників преси.

"Конкурси мають відсторонитися від політичної ідеології": військовий з Росії у півфіналі українського конкурсу піаністів
Флоріан Рім. Фото: rhinegold.co.uk

"Наші статути чітко диктують, що ми не повинні дискримінувати нікого через національність. Це основний принцип справедливості, етики та людської порядності.

Ми розуміємо, що для когось, хто живе в країні, яка була атакована, для когось, хто, можливо, втратив друга, родича чи дитину, ці слова можуть здатися порожніми та безглуздими, але я знаю, що кожен із 28 піаністів, які виступають на цій сцені, підтримує нашу справу", – говорить Рім.

"І конкурси, і учасники мають чітко відсторонитися від політичної ідеології чи проявів", – зазначає генеральний секретар WFIMC.

Також Флоріан Рім додає, що всі учасники конкурсу є молодими митцями, які будують свою кар'єру та беруть участь у конкурсі як окремі особистості, а не представляють якісь певні країни. За словами Ріма, кожен з піаністів підписав кодекс поведінки, згідно з яким обіцяє утриматися від політичних висловлювань чи будь-якої дискримінації.

Росіянин служив в армії РФ під час війни в Україні, а тепер бере участь в українському конкурсі піаністів
Фото: instagram.com/stas.korchagin

"Музика не знає ні кордонів, ні національності, ні релігії, ні ідеології. Тиждень тому молоді музиканти з усього світу зібралися у Женеві не лише для того, щоб виконувати прекрасну музику, але й щоби заявити про силу мистецтва у ці часи великих людських труднощів – і на честь одного з найвидатніших піаністів усіх часів", – підсумував Флоріан Рім.

Цікаво те, що якщо зайти на сторінку до Флоріана Ріма у Facebook, то можна побачити допис за 19 червня 2022 року, де він пише: "Один із найкрасивіших моментів Міжнародного конкурсу піаністів імені Ван Кліберна 2022 року: срібна призерка Анна Геніушен, Росія, обіймає на сцені бронзового призера Дмитра Чоні, Україна".

Росіянин, який служив в армії РФ, бере участь в українському конкурсі піаністів
Колаж: Суспільне Культура

Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця — музичний конкурс, започаткований у 1995 році. З того часу він кожного року проводиться у Києві. Його присвячено видатному піаністу з України Володимиру Горовицю. Ініціаторами його проведення був колектив Київського державного музичного училища ім. Р. М. Глієра.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок