У соцмережах критикують чотирисерійний документальний фільм, знятий американською акторкою Джадою Пінкетт Сміт для Netflix — там зображають царицю Клеопатру темношкірою, що не відповідає історичним відомостям.
Прем'єра "Queen Cleopatra" запланована на 10 травня, головну роль виконує акторка Адель Джеймс. У TikTok і Twitter чимало користувачів нагадують про греко-македонське походження Клеопатри, також єгипетські, афроамериканські та міжнародні критики висловлюються проти зображення правительки темношкірою.
Фільм, хоч і претендує на документальність, подає альтернативну версію історії — у трейлері одна з коментаторок каже: "Мені байдуже, що вам говорять у школі. Клеопатра була чорношкірою".
Американський археолог, письменник і почесний професор класики, грецької та латинської літератури в Університеті штату Огайо Дуейн В. Роллер стверджує, що згідно з надійними науковими джерелами, Клеопатра не була чорношкірою африканкою. "Відверто кажучи, цьому немає абсолютно ніяких доказів, але це одна з тих проблем, які, здається, живуть власним життям, незважаючи на всі ознаки протилежного".
Однак команда продовжує роботу над серіалом.
"Нам нечасто доводиться бачити або чути історії про чорних королев", — коментує продюсерка стрічки Джада Пінкетт Сміт, дружина лавреата "Оскара" Вілла Сміта. "Це було дуже важливо для мене, а також для моєї доньки та просто для моєї спільноти, щоб мати можливість знати ці історії, тому що їх маса!"
Після виходу трейлера обурені греки та єгиптяни створили петицію про скасування зйомок — за два дні її підписали понад 62 000 людей. Авторів стрічки звинувачують в афроцентризмі, фальсифікації та присвоєнні історії.
"Афроцентризм — це псевдонаука, яка просуває порядок денний групи, щоб претендувати на історію Єгипту та позбавити її справжніх єгиптян. Використовуючи неправдиві статті та відсутність доказів, вони все ще намагаються фальсифікувати історію", – йдеться в описі петиції.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!