Держкіно відмовилося надати журналістам проєкт "Стратегії розвитку кіно в Україні до 2027 року"

Держкіно відмовилося надати журналістам проєкт "Стратегії розвитку кіно в Україні до 2027 року"

Держкіно відмовилося надати журналістам проєкт "Стратегії розвитку кіно в Україні до 2027 року"
. Фото ілюстративне. Джерело: Суспільне Чернівці

Державне агентство України з питань кіно відмовилося надати редакції "Детектора медіа" для ознайомлення проєкт "Стратегії розвитку кіно в Україні до 2027 року" і не повідомило, коли б це могло статися, розповідають у виданні.

Запит з проханням надати текст документу редакція "Детектора медіа" надіслала Держкіно 3 квітня 2023 року, посилаючись на Закон України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" (ст.4., п.5), який вимагає "забезпечення участі суб’єктів кінематографії, громадських об’єднань, що представляють їхні інтереси, творчих спілок у формуванні та реалізації державної політики у сфері кінематографії".

У відповіді Держкіно повідомило, що документ наразі не може бути наданий, адже є "інформацією з обмеженим доступом", а також "знаходиться на стадії опрацювання, постійно змінюється, доповнюється та коригується".

Чому контракт з очільницею досі не підписали. Конфлікт Держкіно та Довженко-Центру

У "Детекторі" розповідають, що раніше з власних джерел вони дізналися, що Держкіно підготувало проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення Стратегії розвитку кіно в Україні до 2027 року". Його було надіслано органам державної влади  та державним установам в лютому 2023 року й у супроводній записці підкреслювалися "стислі строки внесення проєкту на розгляд Уряду".

Тим часом члени кіноспільноти, профільні творчі спілки та ГО досі не ознайомлені з проєктом стратегії, попри те, що він має неабияку суспільну значущість та потребує широкого публічного обговорення, зазначають у "Детекторі" й наводять відповідь Держкіно повністю.

Держкіно відмовилось надати журналістам проєкт "Стратегії розвитку кіно в Україні до 2027 року"
Фото: Детектор Медіа

Конфлікт Держкіно й Довженко-Центру

Тим часом конфлікт Держкіно й Довженко-Центру продовжується — 6 лютого відбувся конкурс на посаду генерального директора Довженко-Центру. Його уже вдруге виграла Олена Гончарук, яка керувала інституцією з 2021 року.

21 лютого — останній термін, коли Держкіно мало б підписати контракт з Оленою Гончарук, однак сторони не дійшли згоди за пунктами контракту, які стосуються прийняття нового статуту. 27 березня відбулося останнє підготовче засідання, і розгляд справи по суті призначили на 2 травня.

У відповідь на інформацію про те, що Держкіно не надає для ознайомлення проєкт стратегії розвитку, в Довженко-Центрі навели пункти, за які відповідальне Держкіно в затвердженому Кабінетом Міністрів Плані пріоритетних дій Уряду на 2023 рік.

Один з пунктів стосується "створення Державного фонду фільмів на базі Наукового центру кінематографії України".

"Нагадуємо, що саме цій "сплячій установі", яка ніколи не здійснювала жодної діяльності у сфері збереження та дослідження кіно, Довженко-Центр за наказом про "реорганізацію" має передати всю колекцію фільмів.

Цей пункт пріоритетних (!!!) дій Кабміну, який за своїм змістом легітимізує ліквідацію цілісності Довженко-Центру, поміщений у розділ "Консолідація українського суспільства", — коментують у Довженко-Центрі.

Щодо документу "Стратегії розвитку кіно в Україні до 2027 року", проєкт якого Держкіно відмовилося надати "Детектору медіа", у Довженко-Центрі зазначають, що їх хвилює насамперед позиція Держкіно щодо Довженко-Центру.

"Інформація з різних джерел, зокрема із згаданого Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік, свідчить, що наміри Держкіно залишились незмінними, незважаючи на справжню консолідацію українського суспільства навколо Довженко-Центру", — йдеться в дописі на стрінці Довженко-Центру.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок