Перейти до основного змісту
Російські військові вчергове обстріляли художній музей у Херсоні

Російські військові вчергове обстріляли художній музей у Херсоні

Російські військові вчергове обстріляли художній музей у Херсоні
. Колаж Суспільне Культура

Російські військові знову обстріляли художній музей у Херсоні — є пошкодження, потерпілих немає. Про це 10 квітня повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський у своєму телеграм-каналі.

До повідомлення Соболевський прикріпив скріншот, на якому видно пошкодження від влучань уламків."Музей ми відновимо, а орки як були нечистю, так і здохнуть", — додав він.

Російські військові вивезли не менше 80% фонду. Як виглядає розграбований Херсонський художній музей

Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка — художній музей в місті Херсон, названий на честь українського художника Олексія Шовкуненко. Був відкритий 27 травня 1978 року. Розміщується в колишній будівлі міської ратуші, визначній пам'ятці архітектури початку XX ст.

  • 23 травня озброєні чоловіки в цивільному завітали до Херсонського художнього музею, які заявили про "інвентаризацію" колекції.
  • 19 липня близько 11 години військові РФ захопили Херсонський художній музей і призначили свою "директорку".
  • 1 листопада російські окупанти пограбували художній музей у Херсоні. 3 листопада поліція почала розслідувати справу, яку відкрили за фактом пограбування військовими РФ цінностей Херсонського художнього музею.
  • 7 листопада, на сторінці у Facebook Херсонського художнього музею, адміністрація виклала пост про те, що картини, викрадені з військовими РФ, "засвітилися" у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.
  • 22 листопада стало відомо, що російські військові при втечі повністю вкрали виставкову експозицію з Херсонського краєзнавчого музею, яку збирали понад сто років.
  • Вранці 30 листопада російські війська обстріляли херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка.
  • Росіяни вивезли з колекції майже всі картини Тетяни Яблонської, Івана Айвазовського, Августа фон Баєра, Михайла Врубеля. Забрали не лише живопис, а й усі скульптури Врубеля.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок