Через російських артистів, що підтримують війну, скасували музичний фестиваль у Ташкенті

Через російських артистів, що підтримують війну, скасували музичний фестиваль у Ташкенті

Через російських артистів, що підтримують війну, скасували музичний фестиваль у Ташкенті
. Мірзайор Еркінов/Instagram

В Узбекистані скасували фестиваль "Жара", який планували провести 20 та 21 травня. Видання Agence France-Presse (APF) 4 квітня зазначило, що це сталося через підтримку запрошених російських артистів військового вторгнення в Україну.

Представник ташкентської поліції заявив журналістам, що рішення про скасування фестивалю було ухвалено на вимогу МВС Узбекистану саме через артистів-прихильників війни та "їхні публікації в соціальних мережах".

Фестиваль мав відбутися в Ташкенті 20 березня. Очікувалося, що участь у ньому візьмуть Ані Лорак, Ольга Бузова, яка наприкінці минулого року їздила на схід України, щоб підтримати московські війська, гурт "Дискотека Аварія", Григорій Лепс, який нещодавно виступав на мітингу-концерті у "Лужниках" у Москві, співачка Нюша та інші.

Раніше фестиваль скасували у Алмати (Казахстан) — через "нестабільну ситуацію в світі". А у 2022 році з цієї ж причини від проведення відмовилося Баку (Азербайджан).

У Казахстані користувачі соцмереж закликали бойкотувати фестиваль. Там організатори спочатку прибрали з афіш імена Лоліти, Сергія Лазарєва та Єгора Кріда, які брали участь в концертному марафоні "Zа Росію", а потім взагалі відмінили проведення події.

Видання зазначає, що "обидві країни близькі до Москви", але намагаються дотримуватися дипломатичного нейтралітету щодо України, прагнучи зберегти добрі стосунки як з Росією, так і з Заходом.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок