На Андрія Щегеля можуть подати до суду через невиконання умов контракту та репутаційні збитки

На Андрія Щегеля можуть подати до суду через невиконання умов контракту та репутаційні збитки

На Андрія Щегеля можуть подати до суду через невиконання умов контракту та репутаційні збитки
. Фото: shchehel2.0/Instagram

Історія з виїздом коміка Андрія Щегеля продовжується. Тепер засновник компанії Comedy Space Сергій Чудаєв, який і організовував гастролі, збирається подати на нього до суду через репутаційні збитки. Про це Чудаєв розповів у коментарі для "24 каналу".

"Своїми діями він підставив велику кількість колег, мене та країну загалом. У нього була конкретна мета і завдання, яке він повинен був виконати, він за нього навіть не брався. Така поведінка – це егоїзм та деструктив", – зазначив Чудаєв.

У компанії вирішили подати на коміка до суду, адже той фактично порушив умови договору та завдав репутаційних збитків – спілкування з артистами ускладнилося.

"Звернення до суду – це ініціатива у зв'язку з порушенням договору, в якому йдеться, що він має прибути на гастролі, взяти участь у подіях і повернутися після закінчення концертів в Україну. І звісно є питання ділової репутації нашої компанії", – додав він.

Суспільне Культура звернулось із запитом до компанії Comedy Space та її засновника Сергія Чудаєва і чекає на відповідь.

На Щегеля можуть подати до суду через невиконання умов контракту та репутаційні збитки
Андрій Щегель. Фото: facebook.com/a.shchegel

Що відомо про скандал із виїздом за кордон коміка Андрія Щегеля

4 березня український стендап-комік Андрій Щегель в інтерв'ю журналісту Роману Скрипіну заявив, що виїхав до Туреччини попри те, що мав три повістки в армію, оскільки вважає себе "вільною людиною".

Комік пояснив, що знайшов спосіб виїхати за межі України та "пожити в комфортній психологічній обстановці", отримавши дозвіл на концертну діяльність в іноземній країні від Мінкульту.

Щегель також додав, що вважає країну "фікцією" та не відчуває докорів сумління через те, що його співвітчизники змушені гинути на фронті.

Пізніше він пояснив свою позицію, заявивши, що провокація є частиною роботи коміка, а сам він не зневажає українців і їх вибір іти на війну.

Комік також заявив, що його промова, викладена в інтернет, є вирваною з контексту, а його слова є "гнівною і безпорадною реакцією" на повідомлення з погрозами розправи.

Нові правила від МКІП

Після цього у МКІП заявили, що розроблять нові правила для надання дозволів для виїзду митців за кордон.

Зокрема, за словами міністра Олександра Ткаченка, ця категорія громадян – артисти, митці, журналісти – має:

  • надати підтвердження, що в їхніх організаціях ведеться військовий облік;
  • надати контракти, які підтверджують мету виїзду.

Ткаченко долав, що якщо поїздка передбачає збір коштів, то після повернення необхідно буде надано звіт. Його також необхідно надати і після дипломатичних візитів, причому вони не можуть тривати понад 60 днів.

Заклики до МКІП – #культурнийшлях

У мережі почали зʼявлятися заклики з хештегом #культурнийшлях із проханням зберегти можливість артистам виїздити на концерти, забезпечивши прозорий процес отримання дозволів та їх моніторингу.

Зокрема свої звернення до МКІП записав письменник Сергій Жадан та гурт TVORCHI.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок