Директор Сімферопольського музею випадково підтвердив крадіжку росіянами картин з Херсона

Директор Сімферопольського музею випадково підтвердив крадіжку росіянами картин з Херсона

Директор Сімферопольського музею випадково підтвердив крадіжку росіянами картин з Херсона
. Фото з Сімферополя / tverezo.info

Ще у листопаді 2022 року росіяни вивезли з Херсонського обласного художнього музею ім. Олексія Шовкуненка колекцію картин. Пізніше частину вдалось ідентифікувати зі світлин, розміщених у соціальних мережах. А 2 квітня перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський у своєму Telegram повідомив, що один з росіян сам задокументував крадіжку картин.

Зокрема, він процитував російський документ, згідно з яким директор Сімферопольського Центрального музею Тавриди Андрій Малигін підписав договір про зберігання евакуйованих картин із музею Херсона.

Посадовець зазначив, що під евакуацією мається на увазі пограбування культурних цінностей Херсонщини під час втечі загарбників із міста під тиском ЗСУ.

Вкрали більше, ніж було озвучено. Велике інтерв’ю з директоркою Херсонського музею Аліною Доценко

З 1 по 3 листопада росіяни вивезли з Херсонського музею цінні твори XVII-XX століть, обґрунтовуючи це "збереженням культурних цінностей". У коментарі Суспільному Культура у музеї повідомили, що "Вивезли все, що бачили — 5 фур творів + 2 автобуси з оргтехнікою. Маємо сумнів, що в музеї взагалі щось залишилось".

Частина з них "засвітилася" на фотографіях у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі, кілька полотен працівникам музею вдалось ідентифікувати.

Раніше видання The Guardian повідомляло, що команда міжнародних експертів помітила закономірність у крадіжках російськими військами цінних артефактів з українських музеїв на окупованих територіях – вони роблять це цілеспрямовано.

А експорт із The New York Times вважають, що це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни, коли нацисти грабували Європу. Так росіяни мають на меті позбавити Україну її культурної спадщини.

Антрополог Браян Деніелс, який працює з археологами, істориками та фахівцями з цифрових зображень, зазначав: "Можливо, все це є частиною підриву ідентичності України як окремої країни, з претензією на законне володіння Росією усіма їхніми експонатами".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок