Ліліана Кавані та Тоні Люн отримають "Золотого лева" Венеційського кінофестивалю

Ліліана Кавані та Тоні Люн отримають "Золотого лева" Венеційського кінофестивалю

Ліліана Кавані та Тоні Люн отримають "Золотого лева" Венеційського кінофестивалю
Колаж Суспільне/Getty Images

Венеційський кінофестиваль відбуватиметься з 30 серпня до 9 вересня, але уже стало відомо, що кінорежисерка Ліліана Кавані та актор Тоні Люн отримають "Золотого лева" за життєві досягнення, про що повідомило видання Variety.

Ліліана Кавані

Італійська кінорежисерка і сценаристка. Вона знімала документальні і художні стрічки на теми історії Італії та її видатних представників (Франциска Ассізського, Галілея). Однією із найвідоміших робіт є стрічка "Нічний портьє", де проаналізовано скалічену психіку людей часів Другої світової війни в Західній Європі.

Вперше Кавані відвідала Венецію у 1965 році з історичним фільмом "Філіп Петен: Процес Віші", який отримав "Лева Сан-Марко" за найкращий документальний фільм.

"Я дуже щаслива і вдячна Венеційській бієнале за цей чудовий сюрприз", — сказала Кавані.

Ліліана Кавані та Тоні Люн отримають "Золотого лева" Венеційського кінофестивалю
Ліліана Кавані. Фото: Franco Origlia/Getty Images

Художній директор Венеції Альберто Барбера назвав Кавані "однією з найбільш символічних героїнь Нового італійського кіно 1960-х років, чия творчість охоплює понад шістдесят років історії шоубізнесу".

Тоні Люн Чу Вай

Гонконзький актор. Він привернув увагу за межами Гонконгу в фільмі "Місто скорботи", який отримав головну премію на Венеційському кінофестивалі.

Однак найбільш відомим Тоні Люн став завдяки спільним роботам з режисером Вонгом Карваєм. Найбільш помітні стрічки за його участю:

  • "Чунцінський експрес" (1994)
  • "Щасливі разом" (1997)
  • "Любовний настрій" (2000), роль у якому принесла його нагороду "Найкращий актор" у Каннах.
Ліліана Кавані та Тоні Люн отримають "Золотого лева" Венеційського кінофестивалю
Тоні Люн Чу Вай. Фото: VCG/VCG via Getty Images

Приймаючи нагороду, він сказав: "Я приголомшений і зворушений звісткою з Венеційської бієнале. Я сподіваюся відсвяткувати цю нагороду з усіма режисерами, з якими я працював. Ця нагорода — данина поваги всім їм".

Барбера похвалив Люна як "харизматичного виконавця" з видатною транснаціональною кар'єрою: "Ролі Тоні Люна не лише охоплюють широкий спектр жанрів, але й з'єднують телебачення, популярну культуру та арткіно на різних широтах".

Венеційський міжнародний кінофестиваль

Це найстаріший кінофестиваль у світі, заснований в 1932 році за ініціативи Беніто Муссоліні, як кінематографічну частину Венеційського бієнале, виставки сучасного мистецтва, що вже існувала кілька років.

Проводиться щорічно у вересні на острові Лідо. Головний приз — "Золотий лев".

Найбільшою кількістю нагород за час існування фестивалю було відзначено роботи Лукіно Вісконті — п'ять премій (одна головна). Неодноразово отримували нагороди Луї Маль, Жан-Люк Годар, Роберт Флаерті та Еліа Казан.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок